Robert Winnicki był gościem Radia WNET i skomentował cenzurę na Facebooku. Przypomnijmy, że profil Konfederacji został zdjęty z popularnego portalu społecznościowego za rzekome „złamanie regulaminu dot. informacji o COVID-19″.

Wcześniej konto prawicowego ugrupowania miało wielokrotnie ograniczane zasięgi. Kilka dni potem Facebook wycofał dwa profile Konfederacji, a nawet trzeci o zmienionej nazwie. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj.

– Big Tech, Big Pharma i inne globalne korporacje to największe zagrożenie dla wolności – powiedział Robert Winnicki.

Przedstawiciele Konfederacji zapewniają, że zarzuty te nie są prawdziwe, a Facebook łamie nie tylko polskie prawo, ale również własny regulamin. Jak przyznają, kontakt z administracją jest bardzo utrudniony, żeby nie powiedzieć niemożliwy do wyegzekwowania.

Poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego podkreślił, że zbanowane konto Konfederacji było największym profilem polskich partii politycznych. Parlamentarzysta zaznaczył, że globalne korporacje próbują wywrzeć wpływ na społeczeństwa i stanowią ogromne zagrożenie dla wolności.

– Jeśli państwa nie zainterweniują w sposób zdecydowany, to będziemy mieli dyktaturę. Nie ma obecnie żadnych instancji ani procedur odwoławczych – powiedział jeden z liderów Konfederacji.

Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke o polskich podatnikach. Mają gorzej niż niewolnicy w Rzymie? [FOTO]

Na pytanie, co Unia Europejska mogłaby zrobić w tej kwestii, odparł, że nie należy polegać jedynie na niej.

– To wynika z naszego piątkowego spotkania z ministrem Cieszyńskim w Sejmie. Minister niestety bardzo liczy na regulacje unijne. Dlaczego niestety? Dlatego, że UE bardzo wolno podchodzi do tych procesów i nie wiadomo, kiedy regulacje będą przyjęte. Po drugie – sam pan minister Cieszyński powiedział nam jasno – że w UE zachodnie państwa kładą nacisk na ograniczanie korporacji od strony podatkowej i zbierania danych i informacji. Nie kładą natomiast nacisku na kwestie wolności debaty publicznej – wyjaśnił Winnicki.

Gość programu dodał, że na zachodzie „rządzą” ugrupowania lewicowe, które mają monopol i nie dostrzegają niczego złego w cenzurze ze strony globalnych korporacji.

Poseł przypomniał, że jego ugrupowanie, by walczyć o wolność, złożyło już stosowny projekt w całej sprawie, ponadto zamierza pozwać samego Facebooka.

Zobacz również: Magdalena Środa „przeprasza” Korwin-Mikkego. Przy okazji wbija mu szpilkę

Zobacz również: Raport UKE. Fatalne informacje dla sieci Play. Tak źle jeszcze nie było

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz nie wystąpi na koncercie TVP. Wiadomo, co się stało

źródło: Facebook.com

(Visited 147 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj