Poseł Konrad Berkowicz w czasie pikiety pod Ministerstwem Finansów w mocnych słowach skrytykował tzw. Polski Ład. Polityk ocenił, że zmiany, jakie w związku z nim wprowadzono są bardzo niekorzystne, szczególnie dla przedsiębiorców.

– To, co się teraz dzieje to jest strzelisty i bolesny przykład, strzelista i bolesna ilustracja myśli, o której klasyk mówił: socjalizm bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju – powiedział ostro poseł Berkowicz, nie kryjąc swojego rozczarowania nową ustawą PiS.

– Nie dość, że do tej pory mieliśmy skomplikowany, obciążający polskich podatników, niejasny system podatkowy, to teraz tzw. Nowy Ład, który okazał się, no przepraszam, ale czymś, co wprowadza totalny burdel już do systemu podatkowego, jeszcze bardziej skomplikował sytuację – dodał przedstawiciel Konfederacji.

Berkowicz jest zdania, że Polski Ład wprowadził jeszcze więcej chaosu i zamieszania, a przy okazji skomplikował i tak trudną już sytuację.

– Wprowadził totalny chaos i na dodatek jeszcze zrobił dziury w systemie prawnym, dziury w kieszeniach podatników i te dziury teraz rząd próbuje znowu łatać, jeszcze bardziej komplikując sytuację. Przykładowo w ostatni weekend Ministerstwo Finansów wystosowało rozporządzenie, według którego już nie tylko podatnicy muszą wyliczać pensję według tego skomplikowanego, niejasnego Nowego Ładu, ale jednocześnie wyliczyć według starego nieobowiązującego porządku prawnego i sprawdzić, które jest bardziej korzystne podatkowo i wybrać to bardziej korzystne podatkowo – mówił parlamentarzysta.

Przeczytaj również:  40-latka położyła się, by odpocząć. Po godzinie już nie żyła [FOTO]

Zobacz również: Rafał Trzaskowski atakuje rząd PiS: „Zachowują się jak jaskinowiec”

Zobacz również: Konfederacja domaga się dymisji pozostałych członków Rady Medycznej: „Takie osoby nie powinny tam zasiadać” [WIDEO]

źródło: Twitter.com

(Visited 553 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj