Rafał Trzaskowski wypowiedział się na temat Polskiego Ładu, określając go „wielkim chaosem”. Według prezydenta Warszawy rezygnacja większości członków Rady Medycznej wiąże się z postępującym brakiem zaufania wobec rządzących.

13 z 17 członków Rady Medycznej przy premierze podjęło decyzję o tym, że nie będzie dalej doradzać rządowi w kwestii pandemii. Włodarz stolicy, który był gościem na antenie TVN24, wyjaśnił, że współpraca ta była wyjątkowo trudna, ponieważ „przez te ostatnie miesiące rządzący w ogóle nie wsłuchiwali się w głos specjalistów, ale miarka się przebrała”.

Polityk przyznał, że taki ruch wskazuje na „całkowity brak zaufania” i potwierdza, że „rządzący biorą pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje obecnie w Polsce”.

– Niestety premier Mateusz Morawiecki po prostu boi się podejmować decyzje, boi się tego mocnego lobby antyszczepionkowego. Rząd polski nie chce się tutaj wykazywać odwagą – tłumaczył prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski dodał, że „rządzący przez cały czas próbują zarządzać chaosem”.

Polityk Platformy Obywatelskiej oskarżył prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o to, że obawia się stracić wyborców, dlatego też podejmuje takie, a nie inne decyzje.

Rafał Trzaskowski nawiązał także do „nieprawdopodobnego bałaganu z Polskim Ładem”.

– Mamy jeden wielki chaos. Rządzący się zachowują jak taki jaskiniowiec, który po prostu złapał za włosy społeczeństwo i szarpie i nic go nie przejmuje, dlatego że jest tak przekonany, że robi dobrze i będzie robił na złość przeciwko wszystkiemu i przeciwko wszystkim – mówił prezydent Warszawy.

Zobacz również: Magdalena Środa „przeprasza” Korwin-Mikkego. Przy okazji wbija mu szpilkę

Zobacz również: Hit! Janda o segregacji sanitarnej: „Ludzie, którzy nie są zaszczepieni nie powinni móc chodzić do pracy” [WIDEO]

źródło: TVN24.pl, wprost.pl

(Visited 103 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj