Bronisław Komorowski odniósł się do słów Donalda Tuska ws. aborcji, które ten wypowiedział w ostatnich dniach na Campus Polska. Polityk jest zdania, że Platforma odchodzi od zasad tolerancji.

– Niepokoi mnie jedna rzecz. Mianowicie odbieram wypowiedź Donalda Tuska jako odejście, czy zamysł odejścia od tego, co jednak Platformę czyniło wielką swego czasu, kiedy miała, także i za moją przyczyną, ten kształt partii konserwatywno-liberalnej – mówił Bronisław Komorowski.

Polityk dodał, że wypowiedź Tuska wyklucza w rzeczywistości ludzi wierzących.

– No zapowiedź tego, że się kogoś nie wpuści na listy wyborcze, nie wiem, jak to się ma w ogóle do, w tej chwili, do regulaminu Platformy, statutu Platformy, ale samo w sobie brzmi niepokojąco, jako w zasadzie złamanie zasady, że w kwestiach światopoglądowych no jest tolerancja, w jedną i w drugą stronę, dla ludzi wierzących i dla ludzi niewierzących – wyjaśniał były prezydent w „Onet rano”.

Polityk uznał, że ze strony Tuska jest to zwyczajny „radykalizm”, który może zniechęcić potencjalnych koalicjantów.

– W tej konkretnej sprawie myślę, że najbardziej powinna się obawiać Lewica, no bo wyraźnie widać, że takim radykalizmem i odejściem od zasady tolerancji światopoglądowej, i takim radykalizmem w kwestii aborcji, innych kwestii obyczajowych i tak dalej, no Platforma ma dużą szansę na odebranie liczącej się części wyborców lewicowych. Ja myślę zresztą, że tym chyba można wyjaśnić, dlaczego pan Czarzasty nie przyjechał, pomimo zaproszenia, do Olsztyna. On się po prostu obawia, że by podżyrował taki zamysł Donalda Tuska – dodawał Komorowski. Ponadto ocenił, że taka postawa wcale nie pomoże mu zwyciężyć. Wręcz przeciwnie. Dodał, że Tusk jest pewny siebie i wierzy, że to odpowiedni moment, by osiągnąć sukces.

– Wręcz odwrotnie, te szanse zabierze. Ale wydaje mi się, że Donald Tusk po prostu dokonał wyboru: przeczytał sondaże, jest wystarczająca ilość, jest wystarczający procent ludzi, którzy opowiadają się za liberalizacją prawa aborcyjnego i za innymi kwestiami, które stawiała do niedawna jeszcze głównie Lewica i postanowił tak wajchę polityczną w tą stronę przestawić. Tu widzi, szuka szansy dla Platformy, to jest politycznie pomysł wcale niegłupi – skwitował były prezydent.

Szokujące słowa Donalda Tuska na Campus Polska

Przypomnijmy, że w środę miała miejsca debata z udziałem Rafała Trzaskowskiego i Donalda Tuska. Były premier otrzymał jedno pytanie w kwestii aborcji. Stwierdził wówczas, że temat ten jest decyzją kobiety, a nie „księdza, prokuratora, policjanta czy działacza partyjnego”.

Polityk obiecał, że od razu po wygranych wyborach Platforma Obywatelska przedstawi projekt ustawy dopuszczającej zabijanie nienarodzonych dzieci do 12. tygodnia ciąży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biden szaleje, że demokracja jest zagrożona: „Donald Trump i Republikanie MAGA reprezentują ekstremizm”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Interwencja służb na planie „Kuchennych rewolucji”. Emocje sięgnęły zenitu

źródło: Onet.pl

(Visited 390 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj