Prof. Wojciech Roszkowski jest wdzięczny wszystkim hejterom. Stwierdził, że „próby ocenzurowania” jego podręcznika wywarły efekt odwrotny do zamierzonego.

Przedmiot Historia i Teraźniejszość od 1 września zastąpił Wiedzę o Społeczeństwie w liceach i technikach. Aktualnie podręcznikiem, który dopuszczono do nauczania HiT, jest podręcznik autorstwa prof. Roszkowskiego.

W ostatnich dniach dzieło profesora spotkało się z mnóstwem hejtu i kontrowersji, szczególnie ze strony polityków opozycji. Nawet niektórzy przedstawiciele partii rządzącej mają co do niego zastrzeżenia.

Prof. Roszkowski dziękuje hejterom

Autor podręcznika nie kryje zadowolenia w związku z rosnącą popularnością książki. Stwierdził, że „próby ocenzurowania” jego dzieła przyczyniły się do tego wspaniałego efektu.

– Mam wrażenie, patrząc na Państwa aktywność, rosnące wyrazy sympatii i sprzedaż książki, że kolejny raz mamy możliwość obserwowania w Polsce tzw. »Efektu Streisand«. Na skutek próby cenzurowania, w krótkim czasie dochodzi o szybkiego rozpowszechnienia „zakazanych” treści śród odbiorców i to w skali masowej. W zasadzie wypada podziękować hejterom i defamatorom. Dziękuję więc serdecznie – napisał prof. Roszkowski w mediach społecznościowych.

źródło: Twitter, tysol.pl

(Visited 741 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj