Bronisław Komorowski wypowiedział się na temat Lewicy, która zdecydowała się poprzeć Fundusz Odbudowy. Do słów polityka odniósł się poseł Lewicy Krzysztof Śmieszek w programie „Tłit” Wirtualnej Polski.

Bronisław Komorowski uważa, że Lewica straciła wiarygodność opozycyjną, ponieważ swoją decyzją pomogła rządowi Prawa i Sprawiedliwości.

— Może coś tam ugrała, może stanowisko kierownika poczty dla wuja któregoś posła Lewicy albo może coś jeszcze więcej, ale według mnie nie ugrała tyle, ile można było ugrać, gdyby zainicjowała rozmowy prowadzone z pozycji całości opozycji. Dzisiaj wiemy, że samorządowcy żądali więcej od PiS, jeśli chodzi o ten fundusz i powiązane z tym głosowanie nad ratyfikacją — tłumaczył Komorowski.

Czytaj także: Niedzielski tłumaczy liczbę nadmiarowych zgonów. „Papierosy i alkohol”

— Lewica musiała przejąć pałeczkę na opozycji, dlatego że PO zaspała, knuła w gabinetach, marzyła o tym, by utworzyć jakiś techniczny rząd z Gowinem — tak odpowiedział na słowa byłego prezydenta Krzysztof Śmiszek.

Czytaj także: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

— Zamiast zajmować się twardą walką o pieniądze dla Polski, o wyszarpanie jak najlepszych warunków ratyfikacji Funduszu Odbudowy, o postawienie PiS pod ścianą, o wymuszenie dobrych zapisów w KPO, to Platforma Obywatelska zaspała. Mieli jedną receptę – odrzucić pieniądze z UE — dodał poseł Lewicy.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 266 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Nurowska wściekła się na opozycję. Biedronia chce "na goły tyłek chłostać rózgą"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here