Adam Niedzielski był gościem Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Podczas audycji zapytano się eksperta o liczbę nadmiarowych zgonów.

W Polsce w ubiegłym roku liczba zgonów była na poziomie najwyższym od czasów drugiej wojny światowej. Rok 2021 również nie wygląda pod tym względem optymistycznie.

Z tego powodu Beata Lubecka zapytała się Adama Niedzielskiego o to, skąd tak wysoka liczba zgonów.

Kwestia zgonów to nie jest prosty temat. Jest to wielowymiarowe. Jeśli popatrzymy na kwestię nadmiarowych zgonów, to rzeczywiście Polska na tle Europy wypada w odniesieniu do roku 2020 źle. Natomiast trzeba popatrzeć szerzej. Sytuacja w Polsce jest przeciętna jeśli weźmie się pod uwagę liczbę zgonów na sto tysięcy obywateli wyjaśnił Niedzielski.

Czytaj także: Do Polski trafiły podróbki szczepionek. Pfizer potwierdził przypuszczenia

Ale najważniejsze jest odpowiedzenie sobie na pytanie odnośnie tego, skąd to się bierze, z czego wynika. Odpowiedź na to pytanie nie ma związku wyłącznie z niewydolnością systemu opieki zdrowotnej, co często jest sugerowane. O naszym zdrowiu przesądza więcej czynników niż tylko dostęp do leczenia. Przesądza genetyka, przesądza jakość powietrza. Przesądza dieta, uprawianie sportu, stosowanie profilaktyki kontynuował.

Czytaj także: Totalna orka w RMF FM. Atakował Obajtka, a wyszło, że jest „kolekcjonerem” mieszkań: „Fiu fiu..”

Niestety, trzeba sobie odpowiedzieć uczciwie, że te wzorce zdrowotne w Polsce są zaniedbane. Konsumpcja alkoholu, palenie papierosów nie stawiają nas w grupie krajów najbardziej zdrowych podsumował minister zdrowia.

Źródło: Streamable

(Visited 16 823 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Hołownia naciera po władzę. Polska 2050 oficjalnie zarejestrowana: "To kolejny krok"

1 KOMENTARZ

  1. No i dobrze powiedzial, bo taka jest prawda. Ja juz od dawna obserwuje spoleczenstwo. Coraz wiecej grubasow, ale to wina rozdzawania pieniedzy. Niektorzy maja az nadto, nie wiedza co z nimi robic, to siedza na tylku, żrą, pala, pija, zero ruchu, zero kondycji, a pozniej choroby sie przyklejaja jak muchy do gowna, wiec nie ma sie co dziwic. Minister prawde powiedzial, ale to, ze rozdawnictwo hajsu, social jest tego glowna przyczyna, to juz nie wspomnial. Ludzie powinni pracowac i to ciezko na swoje utrzymanie, a nie liczyc na darmowe, tym bardziej, ze te darmowe biora ci, ktorzy maja i tak juz duzo swojego…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here