Kazik Staszewski z Kultu był gościem w Porannej rozmowie w RMF FM. Wokalista nie szczędził ostrych słów krytyki wobec pomysłów składających się na zaprezentowany 15 maja „Polski Ład”.

Wokalista Kult nigdy nie popierał socjalizmu i reprezentował zdecydowanie wolnościowe ideały. Z tego względu bez większego optymizmu ocenił „Polski Ład”.

Kazik potępił, chociażby pomysł dotyczący regulowania statusu artysty zawodowego.

— To jest bardzo wątpliwa sytuacja, że ktoś – nie wiem kto i w jaki sposób – mógłby nadać taki status komukolwiek. Mój wielki mentor Jerzy Mazur powiadał: Czymże jest sztuka? Sztuka jest tym, co się wmówi ludziom, że jest sztuką — mówił rozczarowany.

Zobacz również: Korwin-Mikke: „Albo Pani to odszczeka, albo idziemy do sądu!”

Następnie skomentował przekazywanie pieniędzy artystom, przez związki twórców nazywając to „socjalistycznym działaniem’.

— Weźmy taką dosyć istotną pracę, jaką jest kopanie rowów. Jeżeli ktoś kopie złe rowy, to dlaczego trzeba go w jakiś sposób wspierać? Powinien albo się podszkolić, albo zmienić zawód. Rowy prawidłowo wykopane są równie istotne, jak dobre piosenki lub dobre wiersze — stwierdził muzyk i przypomniał, że „podatek jest pewną formą kradzieży, w imię utrzymania wspólnoty”.

Przeczytaj również:  Janusz Korwin-Mikke o polskich podatnikach. Mają gorzej niż niewolnicy w Rzymie? [FOTO]

Kazik skrytykował rząd i stwierdził, że wciąż nie czuje tak dużego zagrożenia dla wolności, jakim się wciąż straszy. Dodał, że martwi go „marsz obecnej władzy w kierunku realnego socjalizmu„.

Wokalista nazwał „Nowy Ład” — „pakietem wyborczym” podsumowując, że wcale nie będzie wiązał się z odciążaniem przedsiębiorców.

Zobacz również: Schetyna nadal święcie wierzy, że PO wygra wybory. Czyżby zapomniał o sondażach?

źródło: nczas.com

(Visited 610 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj