Jeden z polityków Konfederacji Robert Winnicki opublikował na Twitterze wpis informujący o powołaniu do życia Collegium Intermarium. Nawiązał przy tym do Strajku Kobiet, któremu podziękował.

Dzisiaj odbywa się konferencja inaugurująca powstanie Collegium Intermarium — czyli międzynarodowej szkoły wyższej, która ma za zadanie tworzyć nową przestrzeń akademicką służącą integralnemu rozwojowi człowieka. Koncepcja będzie opierać się przede wszystkim na klasycznych wartościach i współpracy ucznia z mistrzem.

— Gratuluję Jerzemu Kwaśniewskiemu, Tymoteuszowi Zychowi całemu, tworzącymi ten projekt zespołowi, powołania do życia Collegium Intermarium! Wygląda obiecująco! — napisał Robert Winnicki, a po chwili zwrócił się do Strajku Kobiet, doceniając cały wkład organizacji w budowanie uczelni.

— A Strajkowi Kobiet gratuluję uświadomienia, po pięciu latach rządów, tej gnuśnej i ograniczonej władzy, że samo polityczne żerowanie na patriotyzmie i tradycjonalizmie nie wystarczy, że trzeba systemowo wspierać dobre inicjatywy, konserwatywne instytucje, środowiska, działania — napisał lider Konfederacji.

Zobacz również: Mentzen o papieżu Franciszku: „To jest komunista z Ameryki Południowej” [WIDEO]

— Pragniemy, by inauguracja uczelni była również okazją do pogłębionej dyskusji na temat przyszłości szkolnictwa wyższego oraz wyjątkowych szans rozwoju, jakie stoją obecnie przed obszarem międzymorza. W konferencji udział wezmą wybitni naukowcy, politycy i liderzy społeczni z Europy Środkowo-Wschodniej i całego świata. Wspólnie rozmawiać będą o tym, jakie jest miejsce dla klasycznych wartości w dzisiejszej edukacji i debacie publicznej oraz w jaki sposób działać na rzecz integracji gospodarczej i rozwoju regionalnego krajów Europy Środkowej — poinformowali organizatorzy konferencji naukowej „Przestrzeń wolności i ładu”.

Zobacz również: Kazik Staszewski: Martwi mnie marsz obecnej władzy w kierunku realnego socjalizmu [WIDEO]

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 837 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj