Sławomir Mentzen z partii KORWiN był gościem w programie „Hejt Park” i rozmawiał z Krzysztofem Stanowskim. Podczas spotkania poruszono wiele ważnych kwestii, również tych dotyczących religii i Kościoła. Polityk nie ukrywał, że zauważa wiele błędów w postawie duchownych i miał zastrzeżenia co do całej hierarchii.

Najmocniejszych słów krytyki nie szczędził wobec papieża Franciszka. Sławomir Mentzen mówiąc o głowie Kościoła, zupełnie się nie hamował.

— Księża oczywiście nie są jednomyślni, mają bardzo różne poglądy. Niektóre są skandaliczne. Papież ma prawie poglądy komunistyczne, to jest komunista z Ameryki Południowej. To jest bardzo dziwne — stwierdził.

Zobacz również: Bez Konfederacji nikt nie stworzy rządu. Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń

Na pytanie o dogmat nieomylności papieża, Mentzen zauważył, że istnieje powszechne błędne rozumienie tej kwestii.

— To powszechne, że osoby zabierają głos na temat Kościoła, nie rozumiejąc, o czym mówią — stwierdził Mentzen.

— To jest dogmat o nieomylności papieża w sprawach wiary. Jeżeli on się wypowiada na tematy wiary, to wtedy jest nieomylny, katolicy w to wierzą. Natomiast ma prawo powiedzieć, że dwa plus dwa jest pięć i może powiedzieć, że podatek powinien być wyższy, bo na tym się nie zna i tego dogmat nie dotyczy — kontynuował polityk. Dodał przy tym, że „obecny papież wielokrotnie pokazał, że jest bardzo omylny”.

Zobacz również: Schetyna nadal święcie wierzy, że PO wygra wybory. Czyżby zapomniał o sondażach?

Ekonomista ocenił, że w obecnym Kościele istnieje wiele rzeczy, które mu się nie podoba — nie zamierza jednak przechodzić do obozu antyklerykałów.

— Kościół jest jak matka. W pewnym momencie może robić bardzo złe rzeczy, ale to cały czas jest twoja matka i musisz ją szanować. Dlatego nie mam zamiaru atakować Kościoła, ale widzę olbrzymie problemy tej instytucji — przyznał.

źródło: wmeritum.pl

(Visited 3 348 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj