Donald Tusk, który lubuje się w publikowaniu wielu wpisów w mediach społecznościowych tym razem zaatakował senatora PiS Stanisława Karczewskiego. Ocenił, że w walce z pandemią koronawirusa partii rządzącej zwyczajnie brakuje odwagi.

Karczewski od samego początku epidemii pracował w szpitalu i zajmował się zakażonymi na COVID-19. Jego zdjęcie w antycovidowym kombinezonie ochronnym obiegło niedawno sieć.

Polityk w jednym z ostatnich wywiadów zabrał głos w kwestii testowania osób, które przylatywały z Wielkiej Brytanii do Polski.

— Rząd bał się hejtu i dlatego nie przetestowano i nie odizolowano osób, które przyleciały z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie — podkreślił w TVN były marszałek Senatu.

Zobacz również: Co czeka lekceważących obostrzenia epidemiczne? „Działania służb będą stanowcze”

Słowa Karczewskiego podważył i wykorzystał były szef RE Donald Tusk.

— Senator Karczewski przyznał, że zaniechano testowania powracających z Wielkiej Brytanii, bo rząd bał się o swoją popularność. Tchórzostwo, które kosztować będzie tysiące ludzkich istnień — napisał Tusk.

Zobacz również: Emerytura dopiero po 70? Demografia jest nieubłagana

Stanisław Karczewski, senator PiS i lekarz chirurg nie mógł milczeć w obliczu zarzutów byłego premiera.

Przeczytaj również:  „Szmata to Pani panieńskie nazwisko czy ksywka?”. Kukiz dowalił hejterce

— Panie przewodniczący Tusk, gdybyśmy kierowali się sondażami, to udawalibyśmy, że koronawirus nie istnieje. Podejmujemy trudne czasami niepopularne, ale odpowiedzialne i wyważone decyzje, których wielu, w tym także pan bałoby się podjąć. Odwaga takich jak pan kończy się na Twitterze — skomentował Karczewski.

źródło: tvp.info

(Visited 1 209 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj