propolski.pl: Najnowszy sondaż

Najnowszy sondaż: Platforma oddala się od Hołowni. Zaskakujący wynik PiS

Najnowszy sondaż przeprowadzony na zlecenie portalu wpolityce.pl nie pozostawia złudzeń. Na scenie politycznej szykuje się wiele istotnych zmian. Jak wynika z badania PiS wciąż utrzymuje się na prowadzeniu, chociaż zaliczył wyraźny spadek. Na drugim miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, która zyskuje znaczną przewagę nad Koalicją Obywatelską. W efekcie próg wyborczy przekroczyłoby pięć partii. Oto ich obecne poparcie.

Na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddać zamierza 29 proc. badanych. Taki wynik to spadek o 2 pkt. proc. w porównaniu do poprzedniego sondażu.

Zobacz również: Co czeka lekceważących obostrzenia epidemiczne? „Działania służb będą stanowcze”

Na drugim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 25 proc., co wskazuje na spadek o jeden pkt. proc.

Miejsce na podium zamyka Koalicja Obywatelska, która nie może się już pochwalić takim wynikiem, jak dawniej. Obecnie popiera ją zaledwie 18 proc. ankietowanych. Kolejne miejsce zajęła Lewica, która uzyskała w tym badaniu 10 proc. Na takim samym poziomie poparcia uplasowała się Konfederacja z wynikiem 10 proc., co oznacza, że również znalazłaby się w sejmie.

Zobacz również: Karczewski zgasił Tuska: Odwaga takich jak pan kończy się na Twitterze

W Parlamencie nie zobaczylibyśmy formacji Pawła Kukiza z wynikiem 4 proc. oraz PSL z poparciem na poziomie 3 proc.

Deklarowana frekwencja wyborcza wyniosła 67 proc. Badanie przeprowadzono na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1085 Polaków w dniach 19 – 22 marca.

źródło: tvp.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these