Joanna Senyszyn gościła we wtorek na antenie Radia ZET w programie red. Beaty Lubeckiej. Posłanka Lewicy była pytana m.in. o swoją polityczną przeszłość oraz przypadek swojej koleżanki Moniki Pawłowskiej, która opuściła niedawno ugrupowanie Lewicy dla Zjednoczonej Prawicy.

Byłam w PZPR przyznała Joanna Senyszyn jak 3,5 mln innych Polaków, szeregowym członkiem. Być może trzeba było opuścić partię, ale uznałam, że będę raczej starała się ją zmieniać, skoro to partia rządząca broniła się przed zarzutami o niechlubne karty ze swojej politycznej biografii.

Posłanka Lewicy odniosła się także do byłej już partyjnej koleżanki, która niedawno zasiliła Porozumienie Jarosława Gowina. Nietypowy transfer odbił się szerokim medialnym echem, a sama Pawłowska pada ofiarą potężnego hejtu w mediach społecznościowych oraz tradycyjnych.

Skorzystam z tej okazji i tutaj z anteny Radia ZET, które jest tak cenione przez słuchaczy, zaapeluję do Moniki Pawłowskiej: Zrzecz się mandatu. Oszukałaś swoich wyborców, oszukałaś swoją partię, oszukałaś klub Lewicy. Dosyć tego dobrego powiedziała na antenie Senyszyn.

Przeczytaj również:  Kolejna wpadka w Dzień Dobry TVN. Filip Chajzer zapomniał, że ma włączony mikrofon?

Ale myślę, że w trudnej sytuacji jest też Jarosław Gowin, że musi takie spady zbierać, ludzi bez kręgosłupa, bez poglądów dodała po chwili, na co przerwała jej prowadząca:

Oj jedna o drugiej kobiecie w taki sposób? No nie… No nie… No nie…

Mówię tak nie o kobiecie, tylko o polityku. Rzekomym polityku. No cóż, kiedy się chce być politykiem to trzeba zapomnieć o swojej płci, ponieważ to jest po prostu zawód. Albo pasja odpowiedziała Senyszyn.

U mnie to pasja, a u pani Moniki jak widać chęć szukania kariery i lepszego miejsca podkreśliła 72-letnia posłanka Lewicy.

Przeczytaj również: „Nie chcemy tego wprowadzać, ale…” Rzecznik rządu zaskoczył. Od tego zależy, czy Wielkanoc się odbędzie

Przeczytaj również: Tak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc. Przygotowano szereg restrykcji i ograniczeń

źródło: Radio ZET

(Visited 1 232 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj