Nie chcemy wprowadzać dodatkowych obostrzeń, ale sytuacja jest poważna i jeśli będzie tego wymagała, możliwe jest dokonanie modyfikacji zakomunikował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu pytany był m.in. o zaostrzenie rygoru sanitarnego w kościołach oraz inspekcje sanepidu w świątyniach.

Tak jak w sklepach czy lokalach usługowych, tak i w kościołach sanepid może przeprowadzić kontrolę poinformował w rozmowie z radiem ZET Piotr Müller.

Pytany m.in. o dalsze zaostrzanie restrykcji pandemicznych, rzecznik rządu stwierdził, że na ewentualną decyzję wprowadzenia ultra lockdownu wpłynie dynamika zakażeń w województwach mazowieckim i pomorskim. Restrykcje zostały tam wprowadzone już wcześniej.

 Żadnego wariantu nie jesteśmy w tej chwili w stanie wykluczyć. Te kilka najbliższych dni zdecyduje o tym, czy nie trzeba będzie zdecydować się na wariant zakładający większe obostrzenia przekazał.

Zakaz przemieszczania się w Wielkanoc?

Jeśli chodzi o dalsze decyzje, to w tej chwili nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jak daleko one będą mogły pójść, ale jeśli chodzi o zakaz przemieszczania się, to ten wariant, na tym etapie, nie jest dyskutowany w rządzie uspokoił Müller. Ze słów polityka wynika, że ewentualne restrykcje uderzą przede wszystkim w sektor handlu i usług.

Andrzej Horban: Zamknijmy kościoły na Wielkanoc

Główny doradca premiera ds. epidemii na antenie Polsat News poinformował, że wariant, w którym rząd zamyka świątynie na Wielkanoc jest jak najbardziej realny.

Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem  oznajmił Horban.

Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte  dodał.

Przeczytaj również: „Pora zacząć się bać”. Nowe, druzgocące informacje na temat ultra lockdownu

Przeczytaj również: Tak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc. Przygotowano szereg restrykcji i ograniczeń

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 404 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj