propolski.pl: Joanna Mucha rozczarowana powrotem Tuska. Niewiele się zmieniło

Joanna Mucha rozczarowana powrotem Tuska: „Niewiele się zmieniło”

Joanna Mucha z Polski 2050 była gościem w Radiu Plus i odniosła się do aktualnej sytuacji w Platformie Obywatelskiej. Posłanka nie kryła tego, że jest bardzo rozczarowana obecnym stanem rzeczy.

— Z przykrością muszę powiedzieć, że po powrocie Donalda Tuska niewiele się zmieniło — powiedziała Joanna Mucha.

— Odeszłam z formacji, której jedyną ofertą przedstawianą wyborcom jest oferta bycia anty-PiS-em i nie ma nic więcej. Mówiłam od samego początku, że ta oferta jest niewystarczająca. Musi być zrobiony ten jeden krok dalej, żebyśmy mogli wygrać wybory — stwierdziła parlamentarzystka.

Na pytanie, czy Donald Tusk nie poczynił wartościowych zmian i chociażby jednego kroku naprzód odparła: — Z przykrością muszę powiedzieć, że po powrocie Donalda Tuska, akurat w tym obszarze, niewiele się zmieniło — oceniła Mucha.

Prowadzący zapytał również, czy zdecydowałaby się na powrót do Platformy Obywatelskiej, gdyby pojawiła się taka możliwość.

— Nie pojawiła się, nie rozważałabym. Temat jest zamknięty. Nie było takich rozmów, nikt ich nawet nie proponował. A ja nie żałowałam swojej decyzji choćby przez minutę, przez sekundę — stwierdziła.

Joana Mucha skomentowała również informację przekazaną przez Jarosława Kaczyńskiego, który przekazał, że wraz z początkiem roku zrezygnuje ze stanowiska wicepremiera.

Polityk stwierdziła, że jest „to doskonale nieistotna informacja”.

— Jarosław Kaczyński, będąc w rządzie, lub w nim nie będąc, próbuje być trzema władzami jednocześnie i na wszystkie wpływać. Więc jego wejście lub wyjście z rządu jest doskonale nieistotne Wczorajsza decyzja o powołaniu ministerstwa sportu powodowana jest wyłącznie tym, że PiS nie ma większości. Resort powstanie dlatego, że Republikanie postanowili nie głosować z PiS-em. Mamy do czynienia z takimi sytuacjami, że jeśli PiS przegrywa głosowanie to albo jest reasumpcja, albo awaria systemu — podkreśliła.

Zobacz również: Świat całkiem oszalał? Jachira przedstawiła nową wersję „Roty”: „Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart!” [WIDEO]

Zobacz również: O szczypawce nie chce słyszeć 30 proc. społeczeństwa. Minister Niedzielski zdradził plany rządu

źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these