Wielu z nas zapomniało o morderczym wirusie i zajęło się codziennym życiem. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia donosi o kolejnych 2640 przypadkach zakażeń i śmierci 40 osób. Pomimo tego, że „lawinowo” rośnie liczba chorych, rząd wciąż nie podjął decyzji o wprowadzeniu nowych obostrzeń.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, który był gościem na antenie TVN24, odniósł się do kwestii restrykcji dla osób, które do tej pory nie przyjęły szprycy. Szef resortu zdrowia poinformował jednak, że nie będzie wobec nich zastosowany żaden przymus — tym bardziej, że chodzi o 30 proc. społeczeństwa.

— Poziom skłonności do szczepień zatrzymał się na poziomie 70 procent. W tej chwili mamy wyszczepienie dorosłej populacji rzędu 60 procent, to nie mamy już tak wiele przestrzeni — powiedział Adam Niedzielski.

— Można wprowadzać różne regulacje, ale te regulacje powinny trafiać na odpowiednio przeanalizowane preferencje społeczne — stwierdził minister zdrowia.

Polityk dodał, że apogeum czwartej fali przewidywane jest na przełomie listopada i grudnia. Wówczas liczba dziennych zachorowań może sięgnąć nawet 10 tysięcy.

— Nie sprawdziły się scenariusze mówiące o 15 tysiącach nowych przypadków w październiku — dodał.

Przeczytaj również:  [foto] Bosak do Trzaskowskiego: Proszę postarać się o lepszych prawników

Zobacz również: Prezydent Warszawy narazi się milionom Polaków? Trzaskowski: Marsz Niepodległości nie powinien się odbyć

Zobacz również: Ależ szał! Winnicki celnie wypunktował opozycję: “Skoro Tusk może, to my też” [WIDEO]

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 896 times, 172 visits today)

3 KOMENTARZE

  1. te statystyki ten „swąt” bierze sobie skąd chce! Mają plan zarobić (bonusy od big pharmy) tyle i tyle i nie spocznie dopóki dopóty nie „zakupi” i wyszczepi tyle szczypawek na ile się dogadali!!!! Płacą za szczypawki kasą podatników a biorą „podziękowania za dobry business” od big pharmy jakiś % i wszyscy zarobieni! 😉 W dodatku na lockdownach zadłużają kraj 😉 bankstersi też potrafią się odwdzięczyć 😉 pełno tych pejsatych cwaniaków w każdym rządzie!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here