propolski.pl: Klaudia Jachira przedstawiła nową wersję Roty

Świat całkiem oszalał? Jachira przedstawiła nową wersję „Roty”: „Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart!” [WIDEO]

Posłanka Klaudia Jachira słynąca z wielu kontrowersji ponownie dała o sobie znać. Przedstawicielka KO weszła na mównicę sejmową i wygłosiła przemówienie, które zszokowało słuchaczy. Parlamentarzystka wpadła na pomysł, by stworzyć nową wersję „Roty”, którą pochwaliła się przed innymi posłami.

Klaudia Jachira często lubi prowokować swoich politycznych przeciwników i zwykle uderza w najbardziej emocjonalne tony. Stało się tak również i tym razem. Posłanka zaatakowała prezesa stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” pisząc: — Lotna Brygada Opozycji za używanie ręcznej szczekaczki ma bana, a Bąkiewicz za zagłuszanie Bohaterek Powstania dostanie kolejne 4 miliony zł – Państwo dla Swoich! — przekazała.

Na tym się jednak nie skończyło, ponieważ jeszcze tego samego dnia postanowiła odnieść się do kwestii uchwały o ustanowieniu roku 2022 rokiem Marii Konopnickiej. Posłanka KO przypomniała o słynnej „Rocie” i przedstawiła jej zupełnie odnowioną wersję.

— Gdyby Maria Konopnicka pisała „Rotę” dzisiaj, to pewnie brzmiałaby ona tak: Nie rzucim Unii skąd nasz ród, praw kobiet ani mowy. Polskie my córy, polski lud, Rzepichy szczep piastowy. Nie damy, by nas zgłębił wróg! Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart! — recytowała zachwycona Jachira.

— Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy sądów. Aż się rozpadną w proch i w pył niesprawiedliwe wasze rządy! Twierdzą nam będzie każdy próg! Tak nam dopomóż Hołownia, tak nam dopomóż Biedroń! — słyszymy dalej.

— Nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz, ni Czarnek dzieci nam tumanił. Unijny wstanie hufiec nasz, duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. Tak nam dopomóż Kosiniak, tak nam dopomóż Trzaskowski! — dodała Jachira z wyraźnym zadowoleniem.

Zobacz również: Ależ szał! Winnicki celnie wypunktował opozycję: “Skoro Tusk może, to my też” [WIDEO]

Zobacz również: O szczypawce nie chce słyszeć 30 proc. społeczeństwa. Minister Niedzielski zdradził plany rządu

źródło: YouTube.com

About the Author

One thought on “Świat całkiem oszalał? Jachira przedstawiła nową wersję „Roty”: „Tak nam dopomóż Tusk, tak nam dopomóż Lempart!” [WIDEO]

  1. A gdzie są ” marszałkinie” tego sejmu . które jak wściekłe lwice rzucają się na posła Grzegorza Brauna , wyłączając mu mikrofon i obkładając go naganami i karami pieniężnymi? Przecież to profanacja Roty. Odebrać jej diety i dać naganę. A gdzie był poseł Kosiniak-Kamysz, który tak biegł na mównicę podczas wystąpienia posła Brauna.?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these