Jak poinformowała w mediach społecznościowych Polska Agencja Prasowa, wicepremier Jarosław Kaczyński wkrótce zrezygnuje ze stanowiska w rządzie. Informacje takie padły podczas środowego posiedzenia klubu parlamentarnego.

Prezes PiS odejdzie ze swojego stanowiska prawdopodobnie z początkiem roku. Tymczasem o tę sprawę pytany był jeszcze kilka dni temu rzecznik partii Radosław Fogiel, który nie przewidywał takiego scenariusza:

— Nie, ma swoje zadania, które realizuje. Zapowiadał jakiś czas temu, że będzie moment, kiedy będzie chciał się bardziej skupić na partii. To jeszcze nie jest ten moment — stwierdził wtedy polityk.

Na pytanie, czy Kaczyński odejdzie wiosną, odpowiedział, że „to rzecz zupełnie niepewna”.

— Odjedzie wtedy, kiedy uzna, że misja rządowa się skończyła, a jego uwaga jest potrzebna w innym miejscu. Jesteśmy na wybory przygotowani zawsze. To założenie, które w PiS wielokrotnie się sprawdzało. Rzeczywistość polityczna jest, jaka jest — wyjaśniał.

W lipcu Kaczyński został wybrany kolejny raz na prezesa PiS.

— Chciałem podać się do dymisji i nie kandydować już rok temu. Przynajmniej trzy osoby mogłyby zostać moimi następcami — mówił Jarosław Kaczyński w rozmowie z Interią.

Przeczytaj również:  Maryla Rodowicz nie wystąpi na koncercie TVP. Wiadomo, co się stało

— Prezes wskazywał, że ze względu na funkcję wicepremiera w siedzibie partii pojawia się raz na tydzień i że jest to niewystarczające — powiedział dla PAP jeden z polityków PiS.

Zobacz również: Skandaliczne zachowanie kibiców podczas meczu Albania – Polska. Sędzia musiał przerwać mecz! [WIDEO]

Zobacz również: Wywiad z Karolem Świderskim przerwany po jednym pytaniu. Znów zrobiło się niebezpiecznie [WIDEO]

źródło: polsatnews.pl

(Visited 491 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj