Minister zdrowia Adam Niedzielski wystąpił podczas konferencji prasowej i skomentował aktualną sytuację epidemiczną w Polsce. Niestety scenariusz nadciągających nowych obostrzeń staje się coraz bardziej realny. Szef resortu zdrowia przyznał, że decyzje rządu będą przede wszystkim zależały od rozwoju sytuacji.

— Dzisiejsze wyniki powyżej 28 tys. zakażeń, ponad 18 tys. hospitalizacji, to są liczby, które są duże i wzmagają niepokój i komentowane są jako liczby o dużej skali i oddziaływania. To są liczby, które wzmagają niepokój i oznaczają, że wkraczamy w sferę testowania wydolności systemu opieki zdrowotnej. Sytuację, która jest teraz, oceniamy jako niebezpieczną. W naszym przekonaniu i mówię o perspektywie tego tygodnia i przyszłego będziemy mieć apogeum zakażeń — przekazał Adam Niedzielski.

Minister przestrzegł, że jeżeli sytuacja epidemiczna nie poprawi się w najbliższych dniach, to niestety trzeba będzie wprowadzić obostrzenia wraz z początkiem grudnia.

— W przypadku, jeśli nie będziemy mieli sygnałów, że osiągamy apogeum i mamy do czynienia z perspektywą spadków, to wdrażane instrumenty będą musiały przewidywać wzmacnianie restrykcji — zapowiedział Adam Niedzielski.

— Granica wydolności systemu opieki zdrowotnej to ok. 40 tys. zakażeń dziennie. Jeśli zostanie przekroczona, to będziemy musieli stosować inne środki do walki z pandemią — przyznał minister pandemii.

Przeczytaj również:  Lublin: Kierowca, który zignorował czerwone światło szybko tego pożałował [WIDEO]

Gdyby restrykcje okazały się konieczne, to zapewne wprowadzono by je od 1 grudnia. Niedzielski zaznaczył, że rząd musi być przygotowany na najgorsze.

— Ten scenariusz będzie oznaczał, że być może na początku grudnia będziemy musieli podejmować takie decyzje. Według naszej oceny jesteśmy w momencie przesilenia trendu. Scenariuszy, który widzimy, to z większym prawdopodobieństwem spadek, ale jesteśmy przygotowani również na wzrosty. Jeśli będą, to jesteśmy gotowi do podejmowania decyzji na początku grudnia — powiedział Adam Niedzielski.

Zobacz również: Borys Budka podsumował sukces premiera Morawieckiego: Tusk to za niego załatwił [WIDEO]

Zobacz również: Premier Morawiecki po rozmowie z Macronem: „To nie jest zwykła presja migracyjna, to kryzys polityczny” [WIDEO]

Źródło: polsatnews.pl, onet.pl

(Visited 991 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj