Premier Mateusz Morawiecki w ramach ofensywy dyplomatycznej spotkał się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Polski premier przekazał, że rozmowa związana była z niespokojną sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.

W ostatnim czasie szef polskiego rządu odbył serię spotkań z przywódcami europejskimi i przedstawił im polską perspektywę kryzysu granicznego.

— Mówiłem o obawach, które wiążą się z pewnymi zagrożeniami, zjawiskami występującymi jednocześnie. Skomentowaliśmy je wzajemnie z prezydentem Macronem, co ważne pan prezydent kilka razy podkreślił, że mamy wspólne spojrzenie na te zjawiska — stwierdził już po spotkaniu polski premier.

— Te zjawiska dotyczą wydarzeń na naszej wschodniej granicy z Białorusią, granicy NATO, wschodniej granicy UE — dodał Mateusz Morawiecki. Polityk zwrócił uwagę, że ochrona polskich granic jest równoznaczna z ochroną granic Unii Europejskiej. Wyraził przy tym słowa podziękowania dla francuskich partnerów.

Rozmowa obu polityków skoncentrowała się także na agresywnych działaniach Rosji.

— Rozmawialiśmy z prezydentem Macronem również o rosyjskiej broni, jaką jest propaganda, fakenewsy, cyberataki, prowadzenie działań dezinformacyjnych w stosunku do całej UE. Te działania powinny spotkać się z solidarną odpowiedzią UE. Cieszę się, że widzę to solidarne podejście podczas moich rozmów, które są kontynuacją naszej ofensywy dyplomatycznej. Wszystkie akcje dyplomatyczne przyniosły już efekty. Dopływ nowych migrantów prawie się zatrzymał — wyjaśnił Morawiecki, który uświadomił, co by się wydarzyło, gdyby polskie władze zareagowały inaczej.

Przeczytaj również:  Encyklopedia Antykultury, czyli książka, którą każdy człowiek powinien mieć na półce. Dlaczego?

— Pokazujemy współczucie i empatię, ale i zdecydowanie. Gdybyśmy dziś otworzyli nasze bramy, bramy granicy wschodniej, to większość tych osób chciałaby przedostać się właśnie do Francji, Belgi, Niemiec, Holandii czy innych krajów zachodniej Europy — zakończył Morawiecki.

Zobacz również: Coraz więcej Polaków cierpi na syndrom FOMO. Na czym polega?

Zobacz również: Borys Budka podsumował sukces premiera Morawieckiego: Tusk to za niego załatwił [WIDEO]

Na spotkaniu z prezydentem Emmanuel Macron mówiłem o naszych polskich obawach, ale i nadziejach i pomysłach na…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 24 listopada 2021

Źródło: Twitter.com, Facebook.com, YouTube.com, DoRzeczy.pl

(Visited 265 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj