Były lider Platformy Borys Budka ocenił, że premier Morawiecki przypisuje sobie osiągnięcia Donalda Tuska.

We wtorek miało miejsce specjalne spotkanie szefów państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie. Wtedy szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki przyznał, że mamy do czynienia z „ofensywą dyplomatyczną”.

— Poziom solidarności, pozytywnej odpowiedzi na nasze obawy, refleksje, który tutaj usłyszałem, jest naprawdę budujący i bezprecedensowy. Bardzo serdecznie wszystkim panom premierom za to dziękuję. Skoordynowana ofensywa dyplomatyczna po naszej stronie przynosi już też pozytywne efekty— powiedział premier Mateusz Morawiecki.

— Rozmowa z premierem Iraku, z premierem autonomicznego regionu w Kurdystanie, rozmowa z naszymi odpowiednikami w Turcji, na Bliskim Wschodzie, a także rzetelna, rzeczowa współpraca z państwami dobrej woli z Azji Środkowej, takimi jak Uzbekistan, powoduje, że dzisiaj dopływ nowych migrantów do Białorusi jest zupełnie inny, dużo mniejszy niż w szczycie tego natężenia dopływu migrantów ok. miesiąca temu — dodał polityk.

W ostatnich tygodniach nie brakowało medialnych doniesień o wyrazach wsparcia dla Polski, chociażby ze strony szefowej KE Ursuli von der Leyen, a także prezydenta Francji Emmanuela Macrona, czy kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Przeczytaj również:  Kolejne kontrowersyjne słowa Korwina? „Nie chcę klęski Ukrainy, bo…” [FOTO]

Ze słowami premiera nie zgodził się były lider PO Borys Budka, który jest zdania, że to Donald Tusk odpowiada za sukces Polski na arenie międzynarodowej.

— Ofensywa dyplomatyczna, bo Tusk i reszta wszystko za niego załatwili na arenie międzynarodowej, to nagle pan premier obudził się, że mamy sojuszników w Europie. No gratuluję tej postawy — powiedział w Radiu ZET Borys Budka.

Zobacz również: Patryk Jaki o przyczynach kryzysu na granicy: Tutaj chodzi o przyszłość całej Europy [WIDEO]

Źródło: Play nie przedłuży kontraktu z aktorką Barbarą Kurdej-Szatan. „Mają dość zamieszania i awantur”

Źródło: Radio ZET, YouTube.com

(Visited 2 821 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj