Wielu artystów, aktorów i celebrytów nie może liczyć na wysoką emeryturę. Wszystko za sprawą najczęściej nieregularnie odprowadzanych składek. Czy prezenter telewizyjny Karol Strasburger jest tutaj wyjątkiem? Okazuje się, że gospodarz popularnej „Familiady” otrzymuje emeryturę, za którą trudno byłoby się utrzymać.

Strasburger pomimo swoich 73 lat wciąż jest aktywny zawodowo. W związku z wysokością swojej emerytury nie może jednak pozwolić sobie na błogie nicnierobienie. Życie wyłącznie ze świadczeń ZUS w jego przypadku byłoby niemożliwe.

Zobacz również: Justyna Socha tańczy, a Ivan Komarenko śpiewa z playbacku: „Komu minister wciskasz kity i kogo chcesz jeszcze zniewolić. Pora obalić twoje mity” [WIDEO]

Prezenter przez wiele lat odkładał niewiele na swoją emeryturę. Wszystko za sprawą umów cywilnoprawnych i o prawa autorskie, które nie wymagają odprowadzania składek bądź nie tak wysokich. Konsekwencją jest bardzo niska emerytura.

Zobacz również: Lech Wałęsa nie chce 13. emerytury. Powiedział, co z nią zrobi, o ile „żona pozwoli”

Ile pieniędzy od ZUS dostaje Strasburger? Gospodarz programu przyznał, że otrzymuje świadczenia w przedziale 1000-2000 zł miesięcznie. Wyżycie za takie pieniądze może być nie lada wyzwaniem, chociaż wielu Polaków jest na „stare” lata w podobnej sytuacji.

Źródło: o2.pl

(Visited 797 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Małgorzata Kidawa-Błońska zdenerwowała Lewicę: "Są nic niewarci"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here