Posłanka Koalicji Obywatelskiej Klaudia Jachira zasłynęła niedawno nie tylko przekazaniem bliskowschodnim imigrantom konserw mięsnych, ale również wpisem uderzającym w Polaków. Teraz polityk opozycji grożą konsekwencje.

— Polacy tak samo pomagają uchodźcom — napisała Jachira — jak kiedyś Żydom w czasie wojny — stwierdziła w mediach społecznościowych posłanka KO, czym wywołała burzę i skłoniła PiS do przygotowania wniosku do komisji etyki.

Od kilku dni na polsko-białoruskiej granicy w Usnarzu Górnym w województwie podlaskim Straż Graniczna oraz żołnierze Wojska Polskiego zmagają się z obowiązkiem nieprzepuszczenia nielegalnych imigrantów. Ci założyli obozowisko po białoruskiej stronie, domagając się przejścia na polskie terytorium.

Jachira doigrała się?

Polacy tak samo pomagają uchodźcom, jak kiedyś Żydom w czasie wojny — napisała na Twitterze posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Wpis polityk KO przelał czarę goryczy.

— Tą wypowiedzią okryła się Pani hańbą. Absolutnie skandaliczne słowa — stwierdził wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek.

— Najpierw Frasyniuk, teraz Jachira. Poziom debaty publicznej nie spada — on szoruje po dnie — dodał polityk partii Jarosława Gowina.

Z kolei poseł PiS Jan Mosiński zapowiedział, że zostanie złożony wniosek do Komisji Etyki Poselskiej ws. skandalicznego zachowania posłanki.

Przeczytaj również:  Sośnierz: "To jest coś, co będzie dotyczyło każdego na co dzień" [WIDEO]

— Będzie wniosek do Komisji Etyki. Analfabetyzm historyczny poseł Jachiry nie usprawiedliwia kłamstw, które publikuje — podkreślił polityk we wpisie w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również: Jest REAKCJA TVN24 na bulwersującą wypowiedź Władysława Frasyniuka na antenie stacji

Przeczytaj również: [WIDEO] Haniebne i wulgarne słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach na antenie TVN24: „Wataha psów, śmiecie…

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 595 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Patrzę na tą jachirę i jej współczuję, chciałaby kobita jakoś zaistnieć, ale nie może, więc pisze raz po raz bidula bezrozumnie kompletne głupoty, a że jest tak mądra jak jest piękna to wychodzi jej to tragicznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj