TVN24

[WIDEO] Haniebne i wulgarne słowa Frasyniuka o polskich żołnierzach na antenie TVN24: „Wataha psów, śmiecie…

Władysław Frasyniuk wypowiedział na antenie TVN24 skandaliczne słowa o polskich żołnierzach. Były opozycjonista z czasów PRL użył określeń takich jak „wataha psów” czy „śmiecie”.

Skandaliczne słowa Frasyniuka padły na antenie TVN24 w niedzielę w programie „Fakty po Faktach”. Tematem rozmowy była m.in. sytuacja na polsko-białoruskiej granicy.

— Wataha psów, śmiecie — takich słów użył wobec polskich żołnierzy Władysław Frasyniuk, domagając się jednocześnie, by opinia publiczna „dostrzegła ludzi” wśród przebywających na granicy imigrantów z Bliskiego Wschodu.

„To nie są ludzkie zachowania”

Jak nie zauważymy w nich ludzi, to sami przestaniemy mieć prawo do tego, żeby nazywać się ludźmi. To jest taka podstawowa zasada, o którą przez lata walczyło moje pokolenie — przekonywał Frasyniuk na antenie TVN24.

Opozycjonista odniósł się również do kwestii żołnierzy Wojska Polskiego, strzegących polskiej granicy.

— Słowo żołnierz jest upokarzające dla tych wszystkich, którzy byli na misjach polskich poza granicami. Mam wrażenie, że to jest wataha psów, która otoczyła biednych, słabych ludzi. Śmiecie. To nie są ludzkie zachowania. Trzeba mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu. Przeciwnie — plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice albo dziadkowie — mówił dalej gość „Faktów po Faktach”.

Skandaliczna wypowiedź gościa TVN24 spotkała się z błyskawiczną reakcją wicemarszałka Senatu z ramienia PiS. Marek Pęk zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy i szefa MON Mariusza Błaszczaka.

— Panie Prezydencie @AndrzejDuda Panie Ministrze @mblaszczak tego nie można zostawić bez zdecydowanej reakcji! — zaapelował Pęk na Twitterze.

Przeczytaj również: Samozwańczy Indianin kontra nadgorliwi policjanci: „Może mi Pan zakładać sprawę” [WIDEO]

Przeczytaj również: Trzecia dawka szczepionki jednak nie dla wszystkich? Członek Rady Medycznej UJAWNIA plany…

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these