Główny doradca Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. COVID-19 Andrzej Horban gościł na antenie Polsat News. Rządowy ekspert przepowiadał wprowadzenie całkowitego lockdownu z zamknięciem kościołów na Wielkanoc włącznie.

Możliwe jest wprowadzenie całkowitego lockdownu przekazał Andrzej Horban Jeśli w tym tygodniu przekroczymy 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem dodał.

Horban przekonywał na antenie Polsat News, że służba zdrowia i szpitale funkcjonują obecnie „na skraju swoich możliwości”, a kwestia ultra lockdownu to jedynie kwestia czasu.

Jeśli przekroczymy 30 tys. to rzeczywiście pora zacząć się bać ostrzegał lekarz.

Doradca premiera Mateusza Morawieckiego zapytany został o to, czy władze przygotowują się do całkowitego zamknięcia Polski.

Zaczynamy na ten temat coraz poważniej rozmawiać poinformował, dodając, iż wprowadzenie surowych restrykcji w województwach warmińsko-mazurskim oraz pomorskim osłabiło transmisję koronawirusa.

Totalny lockdown z zamknięciem kościołów

Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem zakomunikował ekspert. Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte przekazał.

Kiedy normalność? Pod koniec maja

Zapytany o to, kiedy trzecia fala przejdzie do defensywy, Horban wyraził nadzieję, że sytuacja ulegnie poprawie nie wcześniej jak za dwa miesiące.

Pod koniec maja będziemy się kierować ku normalności stwierdził.

Przeczytaj również: Posłowie opozycji pojechali do Pcimia oczerniać Obajtka, a oberwali od mieszkańców

Przeczytaj również: Tak będzie wyglądać tegoroczna Wielkanoc. Przygotowano szereg restrykcji i ograniczeń

Źródło: Polsat News, RMF FM

(Visited 4 669 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj