Wprowadzony lockdown daje się we znaki wszystkim Polakom. Jedynie w weekend policja przeprowadziła 30 tys. kontroli, jeżeli chodzi o przestrzeganie epidemicznych obostrzeń.

Jak przekazał wiceszef MSWiA Maciej Wąsik funkcjonariusze sprawdzają komunikację miejską, obiekty handlowe oraz siłownie.

Wiele wskazuje na to, że takich działań będzie coraz więcej. Wiceminister dodał, że do działań mających na celu zwalczanie pandemii wyznaczono nawet do 20 tys. funkcjonariuszy policji.

Zobacz również: Doustna szczepionka przeciwko COVID-19. Będzie można ją przesłać pocztą

— Wczoraj pracowało 15 tys. funkcjonariuszy — poinformował Maciej Wąsik.

— Policja realizuje kontrole i interwencje, sprawdzając przestrzeganie przepisów epidemicznych. Tylko w ten weekend takich działań było prawie 30 tys. To były działania alb samej policji albo policji z sanepidem — dodał wiceminister wymieniając, że kontrolowane są zarówno pojazdy komunikacji zbiorowej, obiekty handlowe, siłownie, kluby oraz dyskoteki. Policja sprawdza, czy w miejscach, które z powodu lockdownu powinny być zamknięte, faktycznie zawieszono działalność.

Zobacz również: Mentzen ostro o lockdownie: „Jeżeli ktoś dalej myśli, że to się samo skończy…”

Wąsik wyjaśnił, że policjanci sprawdzają także, czy osoby, które zostały skierowane na kwarantannę, skrupulatnie jej przestrzegają. Do tej pory skontrolowano nawet 700 tys. takich osób.

Przeczytaj również:  „Pozwoliliśmy rządzić idiotom”. Sławomir Mentzen nie przebiera w słowach

źródło: businessinsider.com.pl

(Visited 427 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj