Użytkownicy Twittera wychwycili fragment, w trakcie którego Szymon Hołownia przyznaje, że imponuje mu przywództwo kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Hołownia podczas videochatu ze swoimi sympatykami zwrócił uwagę na ostatnie wystąpienie niemieckiej przywódczyni. Kandydat na prezydenta nazwał orędzie Merkel „poukładanym, życiowym, konkretnym i wyważonym”, a samą kanclerz chwalił za mądrość.

Przeczytaj również: Nie wyłączono kamer i nagrano Merkel wypowiadającą się z wyższością o Polakach. Głos zabrał m.in. Rafał Ziemkiewicz

— Tak mądrego orędzia, mądrego przywódcy, tak poukładanego, tak życiowego ale też tak konkretnego i wyważonego jak to 12-minutowe orędzie Angeli Merkel, które możecie sobie również znaleźć przetłumaczone w Internecie — to jest ta klasa przywództwa, o które chodzi i za którym też tęsknię.

Ten jeden krótki fragment spowodował niemałe poruszenie w mediach społecznościowych. Internauci zaczęli zarzucać dziennikarzowi TVN bycie „opcją niemiecką”. Niektórzy mając na uwadze jego wypowiedź, wieszczą jego porażkę w nadchodzących wyborach:

— Z każdym jego kolejnym filmikiem mogę być spokojniejsza — ten człowiek nie ma najmniejszych szans na przywództwo w naszym kraju! Niech mówi jak najwięcej — napisała internautka.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Nawet Ryży nigdy oficjalnie takich peanów dla Anieli nie wygłaszał — stwierdził inny użytkownik Twittera.

— Radziłabym sobie poczytać opinie Niemców na temat pani Merkel, i na temat demokracji w Niemczech — poinstruowała inna internautka.

— Hołownia tęskniący za przywództwem niemieckim… Ale Pan smaczki wynajduje — powiedział ktoś jeszcze.

Przeczytaj również: Gasiuk-Pihowicz napisała na Twitterze o kilka słów za dużo. Internauci każą jej usunąć konto: „Mamy do nich dorównać?”, „Jesteś głupia!”

źródło: Twitter

(Visited 1 123 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj