Strona główna Europa Nie wyłączono kamer i nagrano Merkel wypowiadającą się z wyższością o Polakach. Głos zabrał m.in. Rafał Ziemkiewicz

Nie wyłączono kamer i nagrano Merkel wypowiadającą się z wyższością o Polakach. Głos zabrał m.in. Rafał Ziemkiewicz

6 min czytania
0
2
30,528
Merkel

Chwilę po zakończeniu konferencji prasowej kanclerz Angeli Merkel, kamery zarejestrowały krótką wymianę zdań między przywódczynią Niemiec, a siedzącym obok niej mężczyzną.

Angela Merkel została poinformowana przez towarzyszącego jej mężczyznę o sytuacji w Polsce. Ten nie zważając na to, że kamery pozostają włączone, oznajmił cicho, że w naszym kraju na test wykrycia koronawirusa trzeba czekać 8 dni.

No tak, tacy oni (Polacy) są — skwitowała szybko kanclerz Merkel.

Następnie obecny na konferencji mężczyzna powiedział, że w Niemczech czas potrzebny na oczekiwanie na test wynosi zaledwie 4 godziny.

— Tak, przetestowaliśmy masy ludzi — odpowiedziała szefowa niemieckiego rządu.

Do nieco kontrowersyjnego nagrania odniósł się dziennikarz Rafał Ziemkiewicz:

Ciekawe skąd Merkelowa wzięła „niusa” o czekaniu w Polsce na cov-test 8 dni. Obstawiam, że jak zwykle „dziennikarze” z okolic Czerskiej, Wiertniczej i Domaniewskiej żalili się niemieckim korespondentom na polnisze wirtszaft, by się podlizać, że w tym dzikim kraju oni jedni są ok — napisał na Twitterze w szyderczym tonie publicysta.

Na chwilę obecną liczba Polaków zarażonych chińskim wirusem wynosi niewiele ponad trzysta osób. Do tej pory koronawirus zabił pięcioro obywateli naszego kraju. Pandemia spowodowała zamknięcie szkół, uczelni, kin oraz teatrów. Tysiące osób poddano kwarantannie. W środę prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki zapowiedzieli wprowadzenie tzw. „tarczy antykryzysowej”, czyli pakietu pomocowego dla przedsiębiorców o wartości sięgającej 200 miliardów złotych.

Przeczytaj również: Jachira w emocjonującym nagraniu zarzuca opozycji cynizm i hipokryzję. Wysyła też Kidawę-Błońską do… kuchni: „Zamiast siedzieć przy zakurzonym biurku, niech pani po prostu to zrobi!”

źródło: Do Rzeczy

Reakcja
9
Przeczytaj również:  Piotr Najsztub uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. "Biegli stwierdzili, że nie ma dowodów obiektywnych"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Unijny program pomocowy Merkel i Macrona może uderzyć w Polskę. Zapłacimy najwięcej?

Jak informuje „Rzeczpospolita”, fundusz pomocowy zaproponowany przez Niemcy i Francję może…