Poseł PO Borys Budka skrytykował lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. W gorzkich słowach podsumował wypowiedź prezesa, który rozmawiał z Krzysztofem Ziemcem w porannej audycji RMF FM.

Kaczyński odniósł się do zaplanowanych na maj wyborów prezydenckich. Borys Budka nie ocenił pozytywnie jego komentarza.

— Wybory powinny się odbyć i administracja państwowa — rządowa i samorządowa, mają konstytucyjny obowiązek podjąć działania ku temu, żeby się odbyły — tłumaczył były premier.

— W tej chwili nie ma żadnych przesłanek, żeby wprowadzić stan klęski żywiołowej, a tylko wtedy wybory można odłożyć. To nie jest tak, że my możemy sobie powiedzieć, że odkładamy wybory, muszą być przesłanki konstytucyjne — dodał polityk podczas rozmowy z dziennikarzem.

Lider ugrupowania podkreślił, że rząd nie chciałby przełożenia tych wyborów dlatego, że mogłoby to zostać potraktowane jako poważne ograniczenie praw obywatelskich.

Lider PO Borys Budka zamieścił wpis na Twitterze i w ostrym tonie podsumował Jarosława Kaczyńskiego.

— Każdy, kto przedkłada własny interes polityczny nad bezpieczeństwo rodaków, pokazuje, że nie dojrzał do sprawowania władzy w okresie próby. Kaczyński kolejny raz okazuje się być, cynicznym graczem, który kosztem zdrowia i życia Polaków za wszelką cenę chce utrzymać władzę — mówił Borys Budka.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 44 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Donald Tusk jak marszałek Piłsudski? Otrzyma prestiżowe odznaczenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here