Kamila Gasiuk-Pihowicz z Koalicji Obywatelskiej porównała działania rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzeja Dudy do zachowania Sowietów po katastrofie w Czarnobylu.

Gasiuk-Pihowicz przytoczyła na Twitterze dane dotyczące liczby zakażeń w Luksemburgu i Polsce oraz liczbę ofiar śmiertelnych koronawirusa w obydwu krajach:

— Polska: na 38 000 000 mieszkańców 411 zakażeń, 5 osób zmarło. Luksemburg: na 600 000 mieszkańców 484 zakażenia, 5 osób zmarło. Testują się na potęgę. Mam wrażenie, że A. Duda i PiS zachowują się jak Sowieci po Czarnobylu. Wmawiają Polakom, że nic groźnego się nie dzieje — napisała na Twitterze parlamentarzystka.

Jej wpis spotkał się z olbrzymią falą krytyki ze strony użytkowników mediów społecznościowych:

Mam wrażenie, że powinnaś odpocząć od mediów społecznościowych. Ten wykres pokazuje, dobitnie, że badanie „na pałę” nie ma sensu. Liczba badanych nie jest uzależniona liniowo od wykrytych przypadków. Badać trzeba grupy ryzyka, a nie wszystkich. Wszyscy powinni siedzieć w domu — oznajmił jeden z nich.

— Poważnie Pani tak napisała? Oni na 600 000 mają „tylko” 5 zgonów a my na 38 mln aź 5 zgonów? Mamy do nich dorównać?  — zapytał internauta.

— Kamila ułożyła taki logiczny ciąg: gdyby w Polsce było więcej testów, to byłoby… tez więcej zgonów. Osobliwe myślenie i osobliwy zarzut, że w 38 milionowej Polsce jest tylko 5 zgonów, czyli tyle, co w 600 tys. Luksemburgu — stwierdził ktoś jeszcze.

Przeczytaj również:  Kaczyński przekonuje: przed rządami PiS ludzie byli tak biedni, że zbierali po lasach kartofle zasadzone dla dzików [+WIDEO]

— Co za wpis… Niegodny parlamentarzysty — ocenił inny użytkownik sieci.

Kto powiedział, że nic groźnego się nie dzieje? — spytał retorycznie internauta.

— Proszę Pani, to jest bardzo niestosowne, co Pani pisze. Warto skasować i ochłonąć — zaapelowała internautka.

— Jak Sowieci po Czarnobylu? Boże… kiedy wszyscy mówią, żeby się jednoczyć, albo przynajmniej sobie nie utrudniać.. taki wpis.. — dodała następna.

Przekonałaś nas, jesteś głupia — zawyrokowała internautka.

— Nikt nic takiego nie powiedział. Premier MM i MZ cały czas podkreślają, że sytuacja jest poważna. Proszę się puknąć złotym młoteczkiem. Oby pomogło — poprosił ktoś inny.

Przeczytaj również: PILNE: Andrzej Duda wygłosił orędzie do Polaków: „Stoimy przed jednym z najtrudniejszych wzywań ostatnich dziesięcioleci”

źródło: Twitter

(Visited 304 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj