Były lider PO Grzegorz Schetyna skomentował ostatnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego na temat zbliżających się wyborów prezydenckich.

— Walcząca z koronawirusem Polska staje się zakładnikiem otoczonego murem ochroniarzy i potakiwaczy człowieka oderwanego od rzeczywistości. Kampania bez debaty, a wybory bez pełnej dostępności. Należy je przesunąć. Zgodnie z prawem i zdrowym rozsądkiem — napisał Grzegorz Schetyna.

Kaczyński podczas rozmowy w RMF FM został zapytany o termin wyborów prezydenckich w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa.

— Jestem przekonany, że w tej chwili nie ma żadnych przesłanek, do tego, by wprowadzić stan klęski żywiołowej, czyli ten najsłabszy ze stanów nadzwyczajnych, a tylko wtedy wybory mogą być odwołane. Pamiętajmy o tym ograniczeniu konstytucji. To nie jest tak, że my możemy powiedzieć: „odkładamy wybory, bo z jakichś względów uważamy, że tak należy zrobić”, muszą być przesłanki konstytucyjne, tych przesłanek w tym momencie w moim najgłębszym przekonaniu nie ma i mam naprawdę nadzieję bardzo mocną, że nie będzie ich w ostatnim momencie przed 10 maja — wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Dodał, że gdyby takie przesłanki pojawiły się, „sytuacja, by się zmieniła”.

— My czynimy wszystko, z naprawdę bardzo dobrą, zdyscyplinowaną postawą większości społeczeństwa w tym kierunku, by ten stan był pod kontrolą — powiedział szef PiS.

źródło: wiadomosci.dziennik.pl

(Visited 211 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj