Poseł Grzegorz Braun gościł na antenie radomskiego Radia Rekord. Polityk Konfederacji zarzucił rządowi, iż ten jest odpowiedzialny za śmierć ponad 60 tysięcy Polaków.

— Władza szuka żyrantów — mówił Braun na antenie Radia Rekord — władza szuka jeleni, którzy wystąpią w charakterze współodpowiedzialnych za cały ten projekt, z którego moglibyśmy się śmiać, bo to jest oczywiście wszystko kłamstwo i manipulacja, ale śmiech zamiera na ustach dlatego, że jest to również przestępstwo na masową skalę — przekonywał.

Reżyser oznajmił, że w ubiegłym roku w Polsce zmarło o kilkadziesiąt tysięcy osób więcej niż w 2019. Decyzje rządu PiS nazwał „bezprawiem”, oskarżył również ministrów Szumowskiego i Niedzielskiego, a także premiera Mateusza Morawieckiego o bezpośrednią odpowiedzialność za śmierć 60 tysięcy Polaków.

— 60 tysięcy ludzi, których zabił nie wirus SARS-COV-2, tylko zabił Morawiecki, zabił Niedzielski, zabił Szumowski — wskazywał winnych. — A prawnie to jest wszystko kryminał. Rząd nie ma prawa niczego ani otwierać, ani zamykać i to trzeba powiedzieć wyraźnie: To jest wszystko łajdactwo, bezprawie i kryminał — wyrokował polityk.

To jest zbrodnia, działanie na szkodę Polaków, dybanie na ich zdrowie, życie i – uwaga – mienie, majętność. Polska jest zagrożona, Polacy giną. To wcale nie jest przesadne stwierdzenie, nie na skutek jakiejś pandemii w takim stopniu, w jakim na skutek tego, co rząd robi, pod pretekstem walki z pandemią. I to są twarde fakty — oświadczył.

— W ubiegłym roku ludzie niezdiagnozowani na wiosnę, nie leczeni latem, zaczęli umierać jesienią i zimą. I to nie z powodu jakiegoś wrażego wirusa, tylko, i to jest liczba twarda, 60 tysięcy zgonów extra, dodatkowo, ponad przeciętną, ponad średnią statystyczną, którą można ustalić w badaniach lat poprzednich — kontynuował Braun.

Przeczytaj również: Nie miał maseczki, rzuciła się na niego straż miejska. „Odsuń się, bo strzelam!” Ostra interwencja

Przeczytaj również: Te dane wstrząsną. Wyciek rzeczywistej liczby zgonów na COVID-19. „Przyjrzyjcie się, abyście dobrze wiedzieli z jakiego powodu wasze życie się zawaliło”

Przeczytaj również: Zmarła nagle po otrzymaniu szczepionki Pfizera na COVID-19. Zostawiła męża

źródło: Nczas

(Visited 4 346 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj