W jednym z centrów handlowych w Łodzi doszło do brutalnej interwencji funkcjonariuszy straży miejskiej. Sytuacja wydarzyła się w środę 17 lutego, około godziny 13. Straż miejska rzuciła się na młodego mężczyznę, który poruszał się po centrum bez maseczki.

Straż miejska z początku postanowiła wylegitymować młodego mężczyznę, lecz ten poinformował funkcjonariuszy, że nie posiada przy sobie dokumentów.

Słysząc to, straż postanowiła zabrać chłopaka na komendę policji, lecz ten wyraził sprzeciw. Na miejscu wywiązała się szarpanina, a chłopak bez maseczki został pochwycony za szyję, powalony na ziemię i skuty kajdankami.

Kiedy młodemu klientowi centrum handlowego wsparcia udzielił towarzyszący mu znajomy, jeden ze strażników wstał i zagroził mu paralizatorem. Wypowiedział przy tym słowa: „Odsuń się, bo strzelam”.

Kontrowersyjna akcja strażników oglądana była przez co najmniej kilkanaście osób. Mężczyznę ostatecznie zatrzymano i przekazano policji.

Straż miejska odmawia komentarza w sprawie skandalicznej interwencji. Potwierdza natomiast, że doszło do użycia środków przymusu bezpośredniego, a powodem interwencji był brak założonej maseczki. Do sytuacji odniósł się Marek Marusik z łódzkiej straży:

— Zbieramy informacje od funkcjonariuszy, którzy brali udział w interwencji. Gdy skończymy, będziemy w stanie powiedzieć coś więcej — poinformował dziennikarzy portalu money.pl

Przeczytaj również: Te dane wstrząsną. Wyciek rzeczywistej liczby zgonów na COVID-19. „Przyjrzyjcie się, abyście dobrze wiedzieli z jakiego powodu wasze życie się zawaliło”

źródło: Nczas

(Visited 14 571 times, 1 visits today)

23 KOMENTARZE

   • Jak ktoś sie urodzonym niewolnikiem to taka maska to nic. Zreszta kutas w dupie pewnie tez by nie przeszkadzal co poniektorym gdyby powiedzieli ze to zwalcza wirusa

    • Popieram zdanie koleżanki. Pokory to powinni mieć nasze ,,służby ” a służby jak sama nazwa wskazuje mają nam służyć nie uczyć pokory. Oni są dla nas nie na odwrót

 1. Bardzo sluszna reakcja strazy miejskiej. Brak maseczki, brak dowodu tozsamosci, odmowa obowiazku udania sie na komende celem ustalenia tozsamosci.

  • Jesteś chyba nienormalna. Po pierwsze, przepisy nie mówią o żadnych maskach ale o zasłanianiu nosa i ust, można to zrobić np ręką albo kartką papieru. Po drugie, ten obwiązek jest nielegalny i wszelkie mandaty są odrzucane przez sądy. Rozporządzenia i rekomendacje rządu nie są prawem stanowionym. Po trzecie tym cieciom coś się pomyliło, za dużo psychopaci naoglądali się filmów akcji. Żeby wołać „będę strzelać”?? Należy zaskarżyć każdego jednego z osobna o naruszenie nietykalności cielesnej , nękanie i groźbę pozbawienia życia (ten pajac co krzyczał że będzie strzelał niech za to beknie tak aż mu kalesony spadną)

  • A wiesz że straż miejska nie ma prawa legitymować ? oni to sobie moga a propo noszenie szmat jest niezgodne z prawem i konstytucją więc takie łajzy jak Ty tylko popierają

  • Bardzo nieprzyzwoicie zachowanie się bydła nie obrażając zwierząt, generalnie strażnicy straży miejskiej do ukarania i zwolnienia. Za brak szmaty na twarzy nie można nikogo karać.
   1/ to nie jest maska, nic nie zatrzymuje a na pewno wirusów, nie ma atestu.
   2/ maska która zatrzyma wirusa to maska z aktywnym węglem, MP5 lub MP6, lub typowa
   dla laboratoriów wirusologicznych.
   Podsumowanie: każde przysłanianie ust lub nosa przyczynia się do zakażania całego
   organizmu, powolną śmierć organizmu. Straż miejska ma chronić ludzi i
   stosownie egzekwować prawo zgodnie z konstytucją. Jeżeli poszkodowany
   uda się do prawników to dostanie całkiem spore odszkodowanie.

   Przebudzony

   • Ale nie widać całej sytuacji od początku jak to było , jak zwykle nagranie jak już obalają człowieka i tak naprawdę nie wiadomo za co ! To że jakis Rysiek mówi ze za maseczkę to nie znaczy ze tylko za to .. może był agresywny i dlatego do tego doszło .. To tak jak to było w głośniej sprawie z Ojcem dzieci w autobusie jak go policja zabrała siłą i dzieci płakały , wszyscy hejtowali policjantów i kierowcę autobusu! ale jak się pokazało całe nagranie z monitoringu autobusu to już była inna gadka ! Tak wiec ja nie wierze w tego typu filmiki , zapewne sobie zasłużył na takie traktowanie! Pozatym słychać co on mówi do nich , ze ich zabije heh patola !

 2. Czynna napaść na funkcjonariuszy, dwa lata bezwarunkowego więzienia. Znalazłbym jeszcze tego drugiego co utrudniał interwencje i wlepiłbym 1,5 roku za znieważenie i 5000zł na rzecz hospicjum.
  Gołym okiem widać, że tych dwóch typków inteligencją nie grzeszy. Wyroki maksymalne, bo zachować się już powinni umieć, podsumowując margines społeczny do resocjalizacji (i nie chodzi tu o brak maseczki).

 3. Przez takie zachowanie oszołoma bez maski, może rzeczywiście funkcjonariusze nie wytrzymaja następnym razem i zaczną strzelać paralizatorem. Ale dlaczego nie wpier..li mu pare pał na dupę za wyzwiska i bluzgi. Brawo Straż Miejska- egzekwować przepisy surowo i nie patyczkować się z takimi chuliganami

 4. gdzie tu widac ze chodzi o maseczke bardziej 2 patolig trzodzilo i wezwali ich do interwencji koncówka widac jak widac stawia czynny opor

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj