Zaszczepienie w niedzielę w całej Polsce tylko 1200 osób to już nie jest skandal, to ponury żart, coś takiego jest nie do zaakceptowania — zawyrokował w poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Ostre słowa padły na posiedzeniu senackiej komisji zdrowia.

Tomasz Grodzki tuż przed posiedzeniem komisji podzielił się z dziennikarzami swoją opinią na temat ostatniej decyzji rządu, zakładającej zmniejszenie rezerwy szczepień przygotowanej z myślą o drugiej dawce.

Każda decyzja która spowoduje, że szybko wyszczepimy dużą populację Polek i Polaków jest decyzją dobrą — przyznał marszałek Senatu.

Ale wczorajsze dane, że w całej Polsce zaszczepiono ponad 1200 osób to nawet już nie jest skandal, to ponury żart. Tłumaczenie, że to był weekend w momencie, gdy osiągnięcie odporności populacyjnej to jest zadanie strategiczne — ocenił następnie.

Marszałek dodał, że według niego szczepienia Polaków nie powinny być prowadzone w szpitalach, a w przychodniach i punktach szczepień, tak jak ma to miejsce w przypadku obowiązkowych szczepień dzieci.

Przeczytaj również: Najnowszy SONDAŻ: Opozycja bez jakichkolwiek szans. PiS zostawia ją daleko w tyle, fatalny wynik Lewicy

Przeczytaj również:  Dziennikarka Polsat News odchodzi z pracy po 15 latach

Marszałek przypomniał czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, kiedy to w 1963 podczas epidemii ospy we Wrocławiu w zaledwie w ciągu miesiąca zaszczepiono 98 procent mieszkańców miasta.

— Gdyby w tych sześciu tysiącach punktów, którymi chwali się rząd, wyszczepić 20 osób dziennie, to mamy 120 tysięcy szczepień dziennie. Nie ma w tej chwili ważniejszego zadania, nie tylko dla zdrowia, ale i dla gospodarki, jak szybkie szczepienie dużych ilości Polek i Polaków — zawyrokował.

Przeczytaj również: Co dalej z obostrzeniami? Rząd ma dwa scenariusze, jeden gorszy od drugiego

źródło: Tysol

(Visited 1 700 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. może mają w łapę od producentów od ilości zaszczepień??? Mało wyszczepionych koperta cieniutka!!! Dużo zaszczepionych koperta tłusta!!!!! 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj