Rząd dysponuje dwoma scenariuszami na najbliższe tygodnie. W piątek rzecznik gabinetu Mateusza Morawieckiego Piotr Müller oznajmił, że na początku tygodnia zostanie przedstawiona kompleksowa informacja w sprawie dalszych obostrzeń.

Rząd ogłosił „narodową kwarantannę” 17 grudnia. Nowe obostrzenia nałożone przez ministra zdrowia trwają od 28 grudnia i w pierwotnym założeniu miały zostać zniesione 17 stycznia.

Reporterzy RMF FM ustalili jednak, że Polacy wcale nie muszą tak prędko pożegnać się z ograniczeniami.

To nie są łatwe decyzje. Na początku przyszłego tygodnia będziemy komunikować już całościowo, kompleksowo te informacje, być może w zakresie szkół nieco szybciej — mówił w piątek Müller.

Rzecznik rządu poinformował, że wewnątrz Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wciąż toczy się dyskusja, czy poświęcać gospodarkę dla życia i zdrowia obywateli. Pierwszym z wariantów, o którym informuje RMF jest przedłużenie obostrzeń.

— Pierwszy: to przedłużenie wszystkich obecnych obostrzeń o kolejne być może dwa tygodnie. Drugi scenariusz: to otwarcie szkół dla klas 1-3 oraz być może handlu — informuje radio.

Rząd nie chce znosić restrykcji, bo liczba zakażeń jest wysoka a tempo szczepień niskie — dodają dziennikarze.

Przeczytaj również: Wałęsa próbował pomóc kryminaliście Zbigniewowi S. „Wprost” ujawnia treść listu

źródło: Tysol

(Visited 774 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj