Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, PiS mogłoby na chwilę obecną liczyć na 33,2 procent poparcia. Najnowszy sondaż IBRiS dla „Rzeczpospolitej” pokazuje również olbrzymi rozstrzał poparcia między obozem rządzącym, a Koalicją Obywatelską, na którą głos deklaruje 20,6 procent respondentów.

PiS nawet w wariancie połączenia sił opozycyjnych, wciąż utrzymałoby pozycję lidera w rankingu poparcia. W wariancie partii politycznych idących do wyborów osobno, PiS ma zapewnione 33,2 procent, Koalicja Obywatelska 20,6 procent, Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni 12,6 procent, a Lewica 7,7 procent.

W Sejmie znalazłaby się Konfederacja, uzyskując 6,4 procent poparcia. W parlamencie reprezentację miałoby również Polskie Stronnictwo Ludowe, na które ochotę oddania głosu deklaruje 5,2 procent badanych.

Procent niezdecydowanych w badaniu wyniósł 14,3 procent badanych.

Wariant zjednoczenia opozycji

Prawo i Sprawiedliwość zwycięża również w scenariuszu częściowego zjednoczenia opozycji. Wówczas partia Jarosława Kaczyńskiego uzyskałaby 32,7 procent głosów, wspólny blok Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Lewicy 30,5 procent, a potencjalny sojusz Polski 2050 i Polskiego Stronnictwa Ludowego 14,5 procent.

W wariancie zjednoczenia zwiększa się również poparcie dla Konfederacji — partia Krzysztofa Bosaka, Janusza Korwin-Mikke, Artura Dziambora i Grzegorza Brauna mogłaby wówczas liczyć na 7,5 procent poparcia.

Sondaż przeprowadzono metodą CATI w dniach 8-9 stycznia na 1100-osobowej grupie respondentów.

Przeczytaj również: Ksiądz Woźnicki ostro o Maryli Rodowicz i Beacie Kozidrak: „Jedna niczym czarownica ruszająca się, druga na…”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 2 521 times, 6 visits today)
Przeczytaj również:  Czy handel wróci w niedzielę? "Takie postulaty się pojawiają"

1 KOMENTARZ

 1. Tylko Solidarna Polska jest gwarantem dotrzymania umowy społecznej sprzed 2015r
  Tylko politycy Solidarnej Polski są wierni niezłomnym zasadom walki o wolną i suwerenną Polskę silną i niezależną, która nie będzie musiała skamleć w Brukseli czy Berlinie lub Moskwie o to czy wolno jej podejmować suwerenne decyzje!
  Zachęcam wszystkich do wspierania Polskich patriotów Solidarnej Polski, którzy obecnie stanowią mniejszość, ale walczą każdego dnia o nasze wspólne wartości istotne dla każdego kochającego ojczyznę Polaka.
  Trzeba wesprzeć Solidarną Polskę, aby miała silną reprezentację w parlamencie a politycy tacy jak Patryk Jaki mogli zająć się reformą Polskiego wymiaru sprawiedliwości zamiast siedzieć w Brukseli na wygnaniu, gdzie i tak nie mają szans w walce z lewacką większością w PE!
  Jesteście potrzebni w Ojczyźnie, aby walczyć o Polskę niepodległą i prawdziwie wolną! Nie uda się to bez naszego głosu i szerokiego wsparcia.
  Tylko Solidarna Polska jest gwarantem, że Polska naprawdę będzie Polską a politycy nie będą jeździli po wytyczne do Moskwy czy Brukseli!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here