Wicepremier i lider Porozumienia Jarosław Gowin od wielu miesięcy dostaje otwarte propozycje od opozycji, by przyczynić się do obalenia rządu Zjednoczonej Prawicy. Sam polityk odmawia szerszego komentarza w tej kwestii i unika jasnych deklaracji. Jak się okazuje, większość respondentów najnowszego badania SW Research nie wierzy w zdradę wicepremiera.

— Czy wierzy Pani/Pan w możliwość przejścia Porozumienia i Jarosława Gowina na stronę opozycji? — takie pytanie postawiono przed respondentami w sondażu pracowni SW Research.

O wynikach badania donosi „Rzeczpospolita”. Odpowiedzi twierdzącej udzieliło 22 procent ankietowanych. Przeciwnego zdania jest aż 36,5 procent osób biorących udział w sondażu. Z kolei 41,5 procent pytanych nie ma opinii w tej sprawie. W badaniu wzięło udział 800 internautów.

Częściej w przejście Gowina do opozycji nie wierzą osoby w wieku 25-34 lata (39 proc.), o wykształceniu zasadniczym zawodowym (41 proc.), dochodzie netto od 2001 do 3000 zł netto (42 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców (44 proc.) — przekazała cytowana przez „Rzeczpospolitą” Małgorzata Bodzon, Senior Project Manager w SW Research.

W kwestii ewentualnego transferu do szeregów opozycji wypowiedział się lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz:

Pytanie trzeba skierować do Jarosława Gowina. Czy ten czas, który jest przed nami i to wszystko, co mamy do zrobienia, czy warto ten czas marnować na bycie w podzielonej prawicy, czy lepiej teraz przejść na dobrą, zieloną stronę mocy, tak jak to zrobił rok temu mówił lider PSL na antenie TVN24, nawiązując do zablokowania przez Jarosława Gowina tzw. wyborów kopertowych, jakie miały się odbyć w maju 2020 roku.

Już w najbliższą niedzielę ma dojść do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy. Według nieoficjalnych doniesień do których dotarła Wirtualna Polska, Jarosław Kaczyński, Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro mają „ugasić pożar”, który od wielu tygodniu pali Zjednoczoną Prawicę.

Przeczytaj również: Niesamowita i trzymająca w napięciu historia Scheuring-Wielgus. Internet pieje ze śmiechu

Przeczytaj również: Tokio: Nie ma zgody na klękanie podczas igrzysk olimpijskich w Japonii. Miażdżący cios w Black Lives Matter

źródło: Do Rzeczy

(Visited 1 708 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj