Platforma Obywatelska przedstawiła swój nowy program polityki zagranicznej pt. „Bezpieczna Polska”. Internautom nie spodobało się jednak ani wystąpienie szefa MSZ Radosława Sikorskiego, ani lidera PO Borysa Budki.

Politycy zaczęli swoje przemówienia od analizy obecnej polityki rządu w kontekście stosunków międzynarodowych — oceniając ją bardzo krytycznie. Równie krytyczni byli internauci, którzy przypomnieli wtopy i wpadki Platformy Obywatelskiej w czasach jej rządów.

— W czasie, gdy Rosja przeprowadziła największą mobilizację wojsk od niemal 50 lat, kiedy na Białorusi wspierany przez Putina Aleksander Łukaszenko prześladuje swoich obywateli, w tym polską mniejszość, kiedy wciąż walczymy ze zdrowotnymi i gospodarczymi skutkami pandemii, kiedy stajemy w obliczu potężnej transformacji energetycznej, kiedy Chiny prowadzą coraz bardziej asertywną politykę, a Stany Zjednoczone koncentrują swoją uwagę nie na Europie, ale na Azji Południowschodniej — w takim momencie Polska, jak tlenu, potrzebuje odpowiedzialnej, spójnej i zwinnej polityki zagranicznej — powiedział podczas wystąpienia Sikorski, a po chwili dał złotą radę, że trzeba „wejść do grupy trzymającej władzę w Unii Europejskiej”.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski przestrzegł Polaków przed wakacjami. Nie chodzi tylko o pogodę. „Lato nie będzie normalne” [WIDEO]

Przeczytaj również:  Pojawił się zaskakujący sondaż! Konfederacja nagle jest na podium

Internautom nie spodobały się wypowiedzi liderów PO i wypomnieli im, że kwestie bezpieczeństwa narodowego to niewłaściwy temat do pobierania nauki od Platformy Obywatelskiej.

— Partia, za której rządów doszło do katastrofy lotniczej na terenie wrogiego państwa, w której w niewyjaśnionych okolicznościach zginął prezydent, szef Sztabu Generalnego, generałowie, ministrowie, parlamentarzyści… chce mówić o bezpiecznej Polsce… — napisał użytkownik Twittera.

Do sprawy odniósł się także Adam Fabian, jeden z samorządowców Prawa i Sprawiedliwości.

— To Wy nawoływaliście, aby wychodzić na ulice i protestować w największej dobie zakażeń. Nie ma w Europie teraz bezpieczniejszego kraju, niż Polska i to dzięki PiS — skomentował Fabian. Poniżej inne wypowiedzi użytkowników Twittera, którzy nie pozostawili suchej nitki na liderach ugrupowania.

Zobacz również: Premier Morawiecki zaszczepił się przeciwko COVID-19. „Wszystko przebiegło szybko i sprawnie”

źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 226 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj