Dziennikarka TVN Anna Kalczyńska napisała wiadomość do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Wszystko za sprawą tego, że utknęła w korku na Alejach Jerozolimskich. Jak wiadomo, stołeczny ratusz chce przebudować Aleje Jerozolimskie, a ma się to stać przy okazji remontu kolejowej linii średnicowej.

W efekcie na odcinku od ulicy Marszałkowskiej do Nowego Światu kierowcy będą mogli poruszać się jednym pasem ruchu w obu kierunkach. Dużo dobrego na tym rozwiązaniu zyskają rowerzyści, dla których zostanie stworzona ścieżka o szerokości 3 metrów z każdej strony.

Ponadto pomiędzy jezdnią a ścieżką będzie zasadzony szpaler drzew. W związku z tym po przebudowie zatoki postojowej będzie można parkować równolegle. Ratusz ma nadzieję, że w ten sposób pojawi się nowa przestrzeń zarówno dla pieszych i rowerzystów.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski opowiedział o najbliższych miesiącach. „Cieszmy się tym, co jest”. Będzie o wiele gorzej

Plany przedstawione przez warszawski ratusz wywołały burzę w mediach.

— Naprawdę super byłoby żyć w pięknym, zielonym, przyjaznym dla spacerowiczów i rowerzystów mieście, gdzie ludzie pozdrawialiby się z okolicznych knajpek. Problem w tym, że trzeba byłoby je od podstaw logicznie zaprojektować. A nie dostosowywać toster do zadań lodówki — napisał dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.

Swój krytyczny komentarz w tej sprawie zostawiła dziennikarka TVN Anna Kalczyńska, która opublikowała zdjęcie z ogromnego korka samochodowego z samego centrum Warszawy.

— Przepraszam — czy można oprotestować pomysł transformacji Alej Jerozolimskich? Czy pomysły można konsultować? — napisała na Twitterze, oznaczając warszawski ratusz i prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego.

— Gdzie niby mają podziać się Ci wszyscy, którzy o 17.30 próbują przebić się przez centrum? Podróżni z bagażami z dworca? — zapytała niezadowolona.

Zobacz również: Perfect kończy działalność. Artyści pożegnali się z fanami. „Zespół odchodzi do historii”

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 654 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj