Według plotek i nieoficjalnych doniesień, Polacy którzy się nie zaszczepią i zachorują na COVID-19, będą zmuszeni do poniesienia kosztów leczenia z własnej kieszeni. Bulwersujące informacje skomentował minister zdrowia Adam Niedzielski.

My mamy konsekwentną politykę mówił Niedzielski która jest ukierunkowana na przekonywanie, zachęcanie.

Media obiegły plotki dotyczące ewentualnego przeniesienia kosztów leczenia COVID-19 z państwa na niezaszczepionych obywateli. W przypadku nie przyjęcia preparatu i zachorowania, pacjent według doniesień zmuszony miałby zostać do pokrycia kosztów swojego leczenia.

Nie widzimy absolutnie podstaw, bo słyszałem też takie głosy, które mówiły o tym, że osoby, które się na przykład nie zaszczepią, powinny płacić za leczenie, oczywiście w tym zakresie COVID-owym. Nie ma takich pomysłów. Absolutnie nie przewidujemy takich rozwiązań  uspokoił szef resortu zdrowia na antenie „Salonu Politycznego” w programie trzecim Polskiego Radia.

Minister poruszył również kwestię kontrowersyjnych certyfikatów szczepień:

Przede wszystkim my w zasadzie już mamy taką gotowość techniczną, takie pierwsze testy podłączeniowe. One jeszcze nie polegają na testowaniu aplikacji, ale podłączeniu systemu. To już, w tej chwili, zaczynamy. Te testy prowadzi Centrum E-zdrowia podległe resortowi zdrowia informował polityk.

Przeczytaj również:  "Der Spiegel": Niemiecka minister straciła nadzieję na porozumienie z Polską

One w zasadzie od wczoraj są prowadzone. Jeśli chodzi o stan tego tzw. zielonego certyfikatu, czyli potwierdzenia szczepienia, czyli bycia ozdrowieńcem i jednocześnie też testu, który ma być wykazywany w danej aplikacji czy w dokumencie papierowym, to tutaj będziemy gotowi tak, jak zresztą cała UE, na 1 czerwca, ale faktycznie z tego co mam, ostatnie informacje, to ten start oficjalny w całej Europie systemu jest planowany dopiero na 1 lipca  zapowiedział Adam Niedzielski.

Przeczytaj również: Tyle osób zakaziło się lub zmarło na COVID-19 po przyjęciu szczepionki. Ujawniono dane

Przeczytaj również: Znów się zaczyna? Blisko stu uczniów objęto kwarantanną, nauczycielka z pozytywnym testem na COVID. Szczegóły

źródło: Nczas

(Visited 9 982 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. płacę składki zdrowotne i leczenie mi się należy ale nie będę korzystał na 100 pacjentów w szpitalach pod respiratorem przeżyło 10-12 na 3000 pacjentów leczonych amanta dyną zmarło 17 zgodnie z wyliczeniami lekarkiego bydła wciskającego nam preparaty w fazie prób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj