propolski.pl: Strajk Kobiet zakończył się klapą

Strajk Kobiet krytykuje podręczniki i żąda edukacji równościowej: „Model rodziny z faszystowskiej matrycy”

Na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet w Dzień Matki pojawił się niecodzienny wpis. Stwierdzono w nim, że w podręcznikach szkolnych prezentuje się „model rodziny z faszystowskiej matrycy”.

— Masz dzieci w szkolnym wieku? To na pewno zaglądałaś, zaglądałeś do ich książek. Im bliżej elementarza, tym stereotypy jaskarwsze — napisano na profilu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Według Strajku Kobiet „model rodziny z faszystowskiej matrycy” uderza w te grupy, które nie żyją według tradycyjnego modelu.

— Kobieta, mężczyzna, dzieci, wszyscy biali, polscy, pełnosprawni, hetero i cis, uprawiający religię objawioną, podporządkowani sobie w katolickiej kolejności — czytamy.

Zobacz również: Krzysztof Jackowski opowiedział o najbliższych miesiącach. „Cieszmy się tym, co jest”. Będzie o wiele gorzej

— Taki jedyny słuszny świat to wyzwanie na wojnę. Rzucacie je pod nogi dzieciom — dodano.

Do sprawy odniosła się feministka Hanna Kulikowska, która sprzeciwia się jednocześnie filozofii gender, m.in. odmawiając używania określenia „osoby z macicami”.

— Strajkowi Kobiet odjechał kolejny peron. Dowiedziałam się, że związki hetero białych ludzi to model rodziny z faszystowskiej matrycy. Przykro mi, że OSK poszło w takim kierunku — padają kolejne słowa.

Zobacz również: Dziennikarka TVN utknęła w korku. Napisała wiadomość do Trzaskowskiego

❗ Polska szkoła nie jest równościowa. Wiele nauczycielek i nauczycieli posiada utrwalone stereotypowe postrzeganie…

Opublikowany przez Rada Konsultacyjna przy OSK Poniedziałek, 24 maja 2021

źródło: tysol.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these