Doktor Zbigniew Martyka, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego w Dąbrowie Tarnowskiej, w rozmowie z portalem naszapolska.pl skrytykował wprowadzony lockdown, podkreślając, że jest on bezużyteczny, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem.

Dr Martyka ocenił działania polskich władz, które od roku usilnie „walczą z pandemią”. Zauważył, że tegoroczne święta Wielkanocne będą bardzo smutne, podobnie jak te w ubiegłym roku. Lockdown i ograniczona możliwość widzenia się ze znajomymi czy rodziną jest dla Polaków z pewnością frustrująca i przygnębiająca.

— Te działania są przemyślane pod jednym względem: w jaki sposób wyolbrzymić zagrożenie i jak wystraszyć ludzi. To jest konsekwentnie realizowane. Co do logiki medycznej – brak podstaw, by uznać działania za mądre i przemyślane. Twarde dane wskazują, że lockdown zwiększa ogólną ilość zgonów, ilość zachorowań na wszelkie inne choroby, niszczy psychikę, a nie ma żadnego wpływu na liczbę zakażeń Sars-CoV-2. To w sensie medycznym. W sensie gospodarczym niszczy gospodarkę, uderza w rodziny, w relacje międzyludzkie. Lockdown służy interesom grup biznesu — podkreślił dr Martyka.

Dodał, że „konieczność” wprowadzania lockdownu wiąże się z szeregiem manipulacji i kłamstw, bo nie przyczynia się do realnego spadku liczby chorych.

— Proszę spojrzeć choćby na niedawną wypowiedź ministra zdrowia nt. rzekomej skuteczności lockdownu na przykładzie województwa warmińsko-mazurskiego. Tymczasem w tym rejonie w dniach 12-26 lutego średnia dzienna liczba zakażeń wynosiła 603 osoby. W okresie lockdownu, czyli od 27 lutego, średnia dzienna liczba zakażeń to 843 osoby. Natomiast średnia dzienna od 17 do 24 marca, czyli już po 2 i pół tygodniach od zamknięcia województwa warmińsko-mazurskiego – wynosiła 831. Podkreślam, to jest w okresie, kiedy już wg narracji rządowej, powinny być widoczne skutki wprowadzonych obostrzeń — kontynuował Zbigniew Martyka.

Przeczytaj również:  Michał Wawer o postawie Ukraińców: Gdyby mieli walczyć z Rosją w obronie zachodnich wartości czy w obronie Polski... [WIDEO]

Zobacz również: Tarnów: Jadł hot doga bez maseczki. Dopadła go straż miejska [WIDEO]

Zdaniem lekarza obecny stan rzeczy trafnie podsumował wirusolog prof. Włodzimierz Gut, który stwierdził, że wszystko to, co się obecnie dzieje, służy wyłącznie „rozgrywkom politycznym i gospodarczym oraz biznesom”.

— Kolejnym faktem przemawiającym za brakiem podstaw medycznych i pragmatycznych zastosowanych zarządzeń jest to, że posiedzenia Rady Medycznej przy premierze nie są protokołowane i nie zostały wytworzone żadne dokumenty, pod którymi odważyłyby się podpisać konkretne osoby — wskazał Martyka. Ponadto skomentował kwestię noszenia maseczek i innych obostrzeń. W jego ocenie są one bezużyteczne i wcale nie chronią przed zachorowaniem.

— Zanim poprawność polityczna nakazała min. Szumowskiemu wycofać się z prawdziwej opinii na temat maseczek, przyznał on to, o czym wiadomo od dawna – maseczki są bezużyteczne. Natomiast przyczyniają się do wzrostu zachorowań (np. randomizowane badanie MacIntyre, C. Raina, w którym wykazano trzykrotnie większe ryzyko zakażeń wirusami dróg oddechowych u osób, które nosiły maseczki materiałowe w stosunku do osób, które ich nie nosiły). Podobnych badań jest wiele – maseczki nie chronią przed zakażeniem. Są natomiast wylęgarnią drobnoustrojów chorobotwórczych, powodują częste zmiany skórne, a poprzez zmniejszenie dopływu tlenu do organizmu i zwiększeniu dwutlenku węgla, który w znacznej części wdychamy, zamiast usuwać go na zewnątrz, powodują szkodliwe zmiany metaboliczne w całym organizmie — mówił medyk.

Przeczytaj również:  Prof. Flisiak przekonuje, że należało wprowadzić paszporty covidowe: „Kosztowało to życie na pewno kilkadziesiąt tysięcy osób”

Zobacz również: Premier Morawiecki składa życzenia Polakom i apeluje: Pozostańmy w te święta w domu [WIDEO]

— Dzisiaj dysponujemy konkretnymi dowodami, iż lockdown nie ma wpływu na transmisję wirusa. Prawdopodobnie wie o tym doskonale również minister zdrowia, świadomie fałszując informacje z województwa warmińsko-mazurskiego. Mamy wgląd do wyników wielu randomizowanych badań udowadniających brak skuteczności noszenia maseczek. Z drugiej natomiast strony padają jedynie opinie, niestety bardzo często obraźliwe, niepodparte żadnymi badaniami – a co więcej, wielokrotnie fałszujące rzeczywistość. Biorąc pod uwagę dotychczasowe działania rządu oraz ich skutki – jestem w stanie zaryzykować twierdzenie, iż te działania w perspektywie czasu rzeczywiście przyczynią się do spadku zachorowań na wszystkie choroby, gdyż ci najbardziej chorzy i potrzebujący pomocy po prostu umrą, nie doczekawszy się ratunku — ostro podsumował działalność rządu.

Jak Państwo wiecie, wielokrotnie apelowałem o zaprzestanie rozsiewania paniki pt. „koronawirus” i jak najszybszy powrót…

Opublikowany przez Dr n. med. Zbigniew Martyka Poniedziałek, 29 marca 2021

Źródło: nCzas.com

(Visited 3 509 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj