Premier Mateusz Morawiecki wystosował apel do wszystkich Polaków. Przekazał, że tegoroczne święta Wielkanocne powinniśmy spędzić w domach i wyjątkowo na siebie uważać.

— Zróbmy to dla naszych bliskich, dla naszych rodzin i dla siebie — powiedział szef polskiego rządu.

Polska zmaga się obecnie z III falą pandemii koronawirusa. Wprowadzony lockdown i obostrzenia dają się we znaki wielu Polakom. Nie zapowiada się jednak, by surowe obostrzenia sanitarne miały zostać zniesione.

Premier Morawiecki ostrzegł, że święta Wielkanocne mogą stanowić ogromne ryzyko wzrostu zakażeń. Szef polskiego rządu poprosił wszystkich Polaków o celebrowanie świąt w wąskim gronie rodzinnym.

Zobacz również: Dziambor wściekły na senatora z PiS: „Przywiązać go liną do haka samochodu i przeciągnąć!” [FOTO]

— Przed nami wyjątkowy czas – Święta Wielkanocne. Niestety po raz drugi spędzimy je w cieniu pandemii. Jesteśmy dziś w najtrudniejszym momencie walki z koronawirusem — zaczął premier Morawiecki.

Polityk zaapelował o poważne potraktowanie obostrzeń sanitarnych podczas świąt. Zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z tego, jak w trudnej sytuacji wszyscy się znaleźliśmy.

— Dlatego chciałbym zwrócić się do Państwa z apelem. Pozostańmy w te święta w domu, w gronie najbliższej rodziny. Wśród tych, z którymi mieszkamy na co dzień. Wiem, jakie to trudne. Wiem, że wszyscy jesteśmy tą sytuacją już bardzo zmęczeni. Ale zróbmy to dla naszych bliskich, dla naszych rodzin i dla siebie. Przekonaliśmy się, że koronawirus może dotknąć każdego. Bez względu na wiek i stan zdrowia — powiedział premier, dodając, że obecne chwile są wielką lekcją pokory.

Przeczytaj również:  Korwin nie wytrzymał po wpisie Sasina: "Oni nie dorośli, by rządzić!"

Zobacz również: Tusk oskarżył Morawieckiego, Orbana i Salviniego o tworzenie „proputinowskiego bloku”. Riposta sprowadziła go na ziemię

— Żyjemy w najbardziej rozwiniętej cywilizacji w dziejach, a jednak wobec wirusa wszystkie państwa okazały się bezradne i kruche. Ten rok był również lekcją pokory dla mnie. Rzeczywistość epidemiczna nie raz okazała się bardziej skomplikowana niż moje nadzieje. Jeszcze latem wszyscy wierzyliśmy, że ani pandemia, ani obostrzenia — nie wrócą do nas na taką skalę. Ja również z nadzieją patrzyłem na spadające wówczas liczby zakażeń. A jednak wirus wrócił szybciej i z jeszcze większą mocą — stwierdził Morawiecki.

Szef polskiego rządu złożył również Polakom świąteczne życzenia.

— Święta Wielkiej Nocy to święta nadziei, święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. One przypominają nam, że życie jest silniejsze niż śmierć. Niech ta prawda nas zjednoczy, niech nas pokrzepi i doda nam sił. Życzę wszystkim moim rodakom w kraju i za granicą zdrowych i bezpiecznych Świąt. Nawet po najczarniejszej nocy w końcu przychodzi dzień. I również po pandemii wróci normalność. Wszystko jest w naszych rękach — dodał.

Życzenia świąteczne premiera Mateusza Morawieckiego

Drodzy Państwo, moje życzenia z okazji świąt Wiekiej Nocy chciałbym połączyć z ważnym apelem. Wynika on oczywiście z trudnej sytuacji pandemicznej. Mimo że żyjemy w nowoczesnych społeczeństwach wszystkie państwa ponoszą ogromne straty związane z koronawirusem – materialne i ludzkie. W takiej sytuacji, mimo wielkiego zmęczenia ograniczeniami, bardzo proszę o odpowiedzialne zachowanie nas wszystkich. Wszyscy potrzebujemy społecznej, narodowej mobilizacji. Dziękuję samorządom za pomoc w walce z wirusem i współpracę w ramach Narodowego Programu Szczepień. Tylko działając wspólnie odzyskamy to, co ponad rok temu zabrała nam pandemia – bezpieczeństwo, spokój, swobodę. Tylko tak wrócimy do normalności i będziemy mogli myśleć z nadzieją o lepszym jutrze. Jestem pewien, że tak się stanie. Szczególnie chcę podziękować wszystkim służbom medycznym, a także służbom porządkowym i wszystkim walczącym na pierwszym froncie. Bez waszej pracy, waszego poświęcenia trudno byłoby mi znaleźć słowa otuchy. Święta Wielkiej Nocy to święta nadziei, święta Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. One przypominają nam, że życie jest silniejsze niż śmierć. Niech ta prawda nas zjednoczy, niech nas pokrzepi i doda nam sił. Życzę wszystkim Państwu, w kraju i za granicą, zdrowych i bezpiecznych Świąt. Nawet po najczarniejszej nocy w końcu przychodzi dzień. I również po pandemii wróci normalność. Wszystko jest w naszych rękach. ✝️🇵🇱

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Piątek, 2 kwietnia 2021

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 461 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj