Dr Paweł Grzesiowski ponownie zabrał głos w kwestii pandemii koronawirusa. Medyk zapowiedział kolejny sezon covidowy i wyjaśnił, że szczepionki na małpią ospę są już praktycznie gotowe.

Dr Grzesiowski rozmawiał z „Rzeczpospolitą” i przekonywał, że w temacie koronawirusa sytuacja jest obecnie „trudna”, ponieważ wiele osób go lekceważy, a on przecież wciąż funkcjonuje.

– Po pierwsze: mamy wciąż pacjentów przyjmowanych do szpitali z ciężkim COVID-em. Po drugie nasza odporność z czasem będzie się osłabiać, w związku z tym potrzebujemy działań prewencyjnych. Po trzecie wirus musi być monitorowany, bo on może w którymś momencie zmienić się tak, że znowu będzie bardzo groźny – powiedział dr Grzesiowski.

– Teraz jest czas względnego spokoju między jedną a drugą bitwą, ale ten czas trzeba spędzić na przygotowaniach do kolejnego sezonu covidowego – dodał lekarz.

Dr Grzesiowski stwierdził, że teraz modna stała się małpia ospa, a my jesteśmy świadkami nowej epidemii, chociaż „trudno nazywać to oczywiście epidemią w rozumieniu masowych zachorowań”.

Podkreślił przy tym, że mamy ok. 250 przypadków małpiej ospy poza Afryką i dlatego należy mieć się na baczności.

Przeczytaj również:  „Bez obrazy”. Prezydent Zełenski wygłosił kilka mocnych słów do Niemiec [WIDEO]

– Sytuacja jest też inna niż z COVID-em, bo mamy już w tej chwili dostępne leki przeciwko małpiej ospie i mamy szczepionki, które są już gotowe i dostępne – powiedział dr Grzesiowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lewak z RAZEM chce dochodu podstawowego. Mentzen dał mu zadanie matematyczne dla ucznia z podstawówki

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tata kupił cukierki w popularnym markecie. Gdy dzieci je odpakowały przeżyły szok

źródło: rp.pl

(Visited 136 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj