W prorosyjskich mediach od samego początku wojny na Ukrainie nie brakuje propagandowych wypowiedzi. Sieć obiegło wideo należące do naczelnej telewizji RT, która przedstawiła przyczyny przedłużania się „operacji specjalnej”. Margarita Simonian, 42-letnia dziennikarka wystąpiła na antenie stacji Rossija 1.

Fragment jej wypowiedzi opublikowała w mediach społecznościowych Julia Davis, która wspiera rosyjską propagandę.

Simonian wyjaśniła, dlaczego napaść na Ukrainę tak bardzo się przedłuża.

— Czemu wojna nie zakończyła się po trzech dniach, skoro mogła? Oczywiście, że mogłaby, tak jak powiedział to Dmitrij Rogozin — mówiła dziennikarka, mając na myśli, wypowiedź Rogozina, który twierdził, że wystarczy jedno uderzenie pociskami Sarmat, by zmieść z powierzchni Ziemi pół wybrzeża „pewnego dużego kontynentu”.

— Rosja nie zrobiła tego, ponieważ przeprowadzamy „specjalną operację wojskową”, dlatego właśnie to nie jest wojna — mówiła naczelna RT.

— Żal nam tych ludzi, którzy tam są. Zdajemy sobie sprawę, że przebywa na Ukrainie wielu naszych, którzy są zakładnikami tamtych. Oni nie mają napisów, którzy są którzy. Tego dowiemy się później. Nie możemy oddzielić jednych od drugich i walnąć w nich Sarmatami — dodała.

— To my będziemy musieli to odbudować wyzwolone tereny, które de facto należą do nas. I nie boję się użyć tego słowa — stwierdziła dziennikarka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Lis nie będzie już redaktorem naczelnym „Newsweeka”. Odchodzi po 10 latach

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tata kupił cukierki w popularnym markecie. Gdy dzieci je odpakowały przeżyły szok

źródło: wp.pl, Twitter

(Visited 848 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj