Przewodniczący PO Donald Tusk wygłosił przemowę w czasie 6. urodzin Komitetu Obrony Demokracji. Jak zwykle korzystając z okazji, uderzył w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera rządu Mateusza Morawieckiego.

W sobotę w stolicy miały miejsce urodziny KOD-u, na których nie mogło zabraknąć Donalda Tuska. Polityk podkreślił, że KOD dał nadzieję wielu Polakom, tymczasem PiS zniszczyło demokrację.

— Kiedy szukałem znaków nadziei w czasie najbardziej krytycznym, kilka lat temu, gdy wydawało się, że partia, która autoironicznie nazwała się Prawo i Sprawiedliwość, ruszyła na te wartości i kiedy brakowało ludziom nadziei, to wyście tę wiarę i nadzieję przynosili — mówił Donald Tusk, który jest zdania, że wszyscy powinni być dłużnikami Komitetu.

— Wyście poszli na te manifestacje. Poszliście, gdy wydawało się, że nikt za wami nie pójdzie. Na początku nie było was zbyt wielu, ale i tak wyszliście na ulice, ponieważ wiedzieliście, że to wiele warte — zaznaczył lider PO, który nie omieszkał nawiązać do słynnej bajki „Król Lew”.

Były premier stwierdził, że władza w naszym kraju koncentruje się wokół jednego człowieka, który „wydaje się być tchórzem”.

Przeczytaj również:  Grzegorz Braun niewinny ws. Niedzielskiego! Prokuratura umarza śledztwo

— Zdezerterował i nie jest w stanie podjąć żadnej decyzji, zwłaszcza w tak trudnej dla Polski chwili. Kaczyński nie podejmuje decyzji nie dlatego, jak powiedzieliby złośliwi, że nosi zegarek do góry nogami, ale dlatego, że zajmuje się czym innym — dodał przewodniczący PO.

Tusk przyznał, że niedawno obejrzał ze swoimi wnukami „Króla Lwa”, a opowieść ta idealnie pasuje do aktualnej sytuacji w Polsce.

— Jest ten zły lew Skaza i hieny, którymi rządzi, a które działają we własnym zakresie i interesie — stwierdził polityk, który wbił szpilę premierowi Morawieckiemu.

— Może właśnie na tym najbliższym posiedzeniu Sejmu premier powinien przedstawić plan walki z pandemią koronawirusa. Może Rada Medyczna powinna publicznie powiedzieć o swoich zalecenia. To samo dotyczy budżetu, który niedługo zostanie przedstawiony w Sejmie. Niech, chociażby te 20 mld złotych, które rząd zyskuje na drożyźnie, poszło na zdrowie naszych obywateli. To jest plan minimum — powiedział były szef RE.

Zobacz również: Koniec kryzysu u Barbary Kurdej-Szatan? Aktorka ma nową pracę

Zobacz również: Kolejny niebezpieczny atak tym razem w okolicy Białowieży! Sto osób próbowało sforsować granicę

Przeczytaj również:  Dwaj polscy skoczkowie z wykrytym koronawirusem. Nie uda im się wystartować w Zakopanem

Źródło: YouTube.com, polsatnews.pl, onet.pl

(Visited 336 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here