Ostatniej nocy sytuacja na granicy polsko-białoruskiej była wyjątkowo niespokojna. Kolejna 100-osobowa grupa migrantów próbowała zniszczyć umocnienia na granicy, tym razem w okolicy Białowieży.

— Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży służby odparły atak na granicę grupy 100 osób — poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Grupa prawie 200 migrantów próbowała przekroczyć polską granicę w okolicach Czeremchy. W czasie całego zajścia poszkodowany został jeden żołnierz.

W ostatnim czasie w ośrodku dla uchodźców w Wędrzynie doszło do eskalacji konfliktu i buntu. Grupa 600 migrantów dopuściła się niszczenia budynku, próbując uciec do Niemiec. Zamieszki szczęśliwie udało się zdusić w zarodku dzięki zaangażowaniu mundurowych. Sytuacja była na tyle poważna, że służby musiały wezwać dodatkowe posiłki. Szerzej na ten temat pisaliśmy tutaj.

— Naturalne jest to, że ten ośrodek nie zapewnia im takich warunków, jakie mieli w domu. Proszę pamiętać, że to jest ośrodek poligonowy. Byli tam zakwaterowani żołnierze Wojska Polskiego, żołnierze NATO i ośrodek był cały czas używany, więc te warunki były i są dobre — powiedziała rzeczniczka Straży Granicznej Anna Michalska.

Źródło: Twitter.com

(Visited 264 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  „Szmata to Pani panieńskie nazwisko czy ksywka?”. Kukiz dowalił hejterce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj