Sondaż przeprowadzony przez pracownię RP Research odpowiedział na pytanie, czy Polacy obawiają się rosyjskiej napaści na Ukrainę.

— Czy Pani/Pana zdaniem agresja militarna Rosji przeciw Ukrainie jest realnym zagrożeniem? — takie pytanie zadano uczestnikom badania.

Pozytywnej odpowiedzi na tę kwestię udzieliło 62,9 proc. ankietowanych, a negatywnej 15,8 proc. 23,3 proc. badanych nie potrafiło ocenić i wskazało odpowiedź „nie mam zdania”.

— Agresję Rosji za realny scenariusz uważa 2/3 respondentów między 35 a 49 rokiem życia i częściej niż 7 na 10 respondentów 72 proc. o dochodach wynoszących od 1001 zł do 2000 zł. Atak militarny Rosji na Ukrainę za możliwy uznają częściej niż 2 na 3 osoby 67 proc. z miast liczących od 20 tys. do 99 tys. mieszkańców — skomentowała na portalu rp.pl Małgorzata Bodzon.

Od kilku tygodni wzrasta napięcie między Ukrainą a Rosją. Jak przekazał główny zarząd wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, Rosja zgromadziła na granicach nawet ponad 92 tys. żołnierzy. Takie liczby mogą niepokoić. Szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow obiecał zdecydowaną odpowiedź w przypadku agresji ze strony Rosji.

Przeczytaj również:  Polskie rolnictwo w najgorszej kondycji od dekad. PiS nie reaguje na to, co się dzieje

— Niejednokrotnie mówiliśmy już na najróżniejszych szczeblach, że Rosja nie zamierza na nikogo napadać. Rosja nie żywi żadnych agresywnych planów. Mówienie, że jest inaczej, jest całkowicie niesłuszne. Absolutnie niesłuszne jest kojarzenie z takimi planami jakichkolwiek ruchów sił zbrojnych Rosji na terytorium naszego kraju — powiedział rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

Polityk dodał, że w ocenie Moskwy to Kijów analizuje perspektywę wojskowej agresji, by siłowo wpłynąć na problem separatystyczny dotyczący republik ludowych w Donbasie.

Zobacz również: Klaudia Jachira pokazała zdjęcie cen z sejmowej stołówki. „Menu w lokalu, gdzie nie ma inflacji” [WIDEO]

Zobacz również: Donald Tusk na urodzinach KOD-u: „Jest ten zły lew Skaza i hieny, którymi rządzi” [WIDEO]

Źródło: DoRzeczy.pl, rp.pl

(Visited 369 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj