Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do apelu branży centrów handlowych. Te na czas obowiązującego od soboty twardego lockdownu domagają się dodatkowych niedziel handlowych.

Na razie nie dyskutowaliśmy kwestii niedziel handlowych przekazał premier i żadnych zmian w tym zakresie odpowiedział Morawiecki, zapytany o kwestię wydania zgody na nowe niedziele handlowe.

W 2021 pojedyncze niedziele handlowe zostały zaplanowane na kwiecień, czerwiec i sierpień. Na dwie w jednym miesiącu Polacy będą musieli poczekać dopiero do grudnia.

W związku z powyższym branża centrów handlowych zaapelowała do władzy, by ta w związku z panującą sytuacją epidemiczną wydała zezwolenie na kilka dodatkowych niedziel. Polska Rada Centrów Handlowych wystosowała do rządu specjalne pismo:

Branża nie zgadza się z argumentacją MRPiT (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii red.), że zamknięcie sklepów w niedziele pozwala przedsiębiorstwom ograniczyć koszty działalności. Jedynie otwarcie sklepów i prowadzenie sprzedaży umożliwia obecnie minimalizowanie strat i zwiększenie szans na utrzymanie miejsc pracy czytamy w komunikacie.

Przeczytaj również: Ultra lockdown. Lidl i Biedronka wprowadzają ogromne zmiany, które wejdą w życie już dzisiaj

Przeczytaj również: Lockdown twardszy niż zapowiadano? „Chyba trzeba będzie wprowadzić godzinę policyjną”

źródło: Nczas

(Visited 440 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sikorski powiedział, co zrobi po zwycięstwie opozycji. Pochwalił również Hołownię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here