Poseł Porozumienia oraz były szef NFZ Andrzej Sośnierz zabrał głos w sprawie nadchodzącego lockdownu. W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 29 978 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Polityk obozu rządzącego stwierdził, że śmiertelność na COVID-19 jest obecnie najwyższa na świecie.

W czwartek rano rząd ogłosi twardy lockdown. Według Andrzeja Sośnierza w czasie poprzedniego Polacy „zachowywali się wzorowo”, lecz „to już nie działa”. Polityk Porozumienia na antenie Polsat News rozważał możliwość wprowadzenia godziny policyjnej dla obywateli.

Chyba trzeba będzie wprowadzić zakaz podróżowania i godzinę policyjną. Niestety pozwoliliśmy sobie, żeby epidemia rozpanoszyła się nam w sposób niekontrolowany. Śmiertelność na COVID-19 w Polsce jest aktualnie najwyższa na świecie. Czy my idziemy ku zatraceniu? Teraz jest już tak dużo przypadków, że nie ma już możliwości wprowadzenia sensownych i skutecznych metod, które szereg państw wprowadziło mówił Sośnierz.

Musimy sobie wyznaczyć cel, jeżeli chcemy przytłumić epidemię do jakiegoś poziomu, w którym da się jeszcze nią sterować i ponownie uruchomić obezwładniony sanepid. Bo przy tym poziomie zachorowań już nie da się panować nad epidemią  ocenił poseł Porozumienia.

Jeżeli ten cel chcemy uzyskać, musimy wprowadzić być może nawet godzinę policyjną przekazał poseł.

Jednym z państw, w których obowiązuje godzina policyjna wprowadzona w ramach restrykcji pandemicznych, jest Francja. W kraju Emannuela Macrona obywatele nie mogą opuszczać domów w godzinach od 18:00 do 6:00 rano.

Przeczytaj również: Niedzielski o planach na Wielkanoc: „Wszyscy powinni być tym dotknięci w ten sam sposób”

Przeczytaj również: Ultra lockdown na horyzoncie i zamknięcie kościołów. Czołowy polityk PiS wreszcie to powiedział

Źródło: Polsat News

(Visited 3 246 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. To ten sam Sośnierz, który niedawno pisał (wbrew swojemu rządowi), że obostrzenia nie są potrzebne i w ogóle to mądrzy Polacy sami wiedzą ci i jak???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj