Poseł Porozumienia oraz były szef NFZ Andrzej Sośnierz zabrał głos w sprawie nadchodzącego lockdownu. W środę Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 29 978 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Polityk obozu rządzącego stwierdził, że śmiertelność na COVID-19 jest obecnie najwyższa na świecie.

W czwartek rano rząd ogłosi twardy lockdown. Według Andrzeja Sośnierza w czasie poprzedniego Polacy „zachowywali się wzorowo”, lecz „to już nie działa”. Polityk Porozumienia na antenie Polsat News rozważał możliwość wprowadzenia godziny policyjnej dla obywateli.

Chyba trzeba będzie wprowadzić zakaz podróżowania i godzinę policyjną. Niestety pozwoliliśmy sobie, żeby epidemia rozpanoszyła się nam w sposób niekontrolowany. Śmiertelność na COVID-19 w Polsce jest aktualnie najwyższa na świecie. Czy my idziemy ku zatraceniu? Teraz jest już tak dużo przypadków, że nie ma już możliwości wprowadzenia sensownych i skutecznych metod, które szereg państw wprowadziło mówił Sośnierz.

Musimy sobie wyznaczyć cel, jeżeli chcemy przytłumić epidemię do jakiegoś poziomu, w którym da się jeszcze nią sterować i ponownie uruchomić obezwładniony sanepid. Bo przy tym poziomie zachorowań już nie da się panować nad epidemią  ocenił poseł Porozumienia.

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Odszedł nagle w wieku 44 lat

Jeżeli ten cel chcemy uzyskać, musimy wprowadzić być może nawet godzinę policyjną przekazał poseł.

Jednym z państw, w których obowiązuje godzina policyjna wprowadzona w ramach restrykcji pandemicznych, jest Francja. W kraju Emannuela Macrona obywatele nie mogą opuszczać domów w godzinach od 18:00 do 6:00 rano.

Przeczytaj również: Niedzielski o planach na Wielkanoc: „Wszyscy powinni być tym dotknięci w ten sam sposób”

Przeczytaj również: Ultra lockdown na horyzoncie i zamknięcie kościołów. Czołowy polityk PiS wreszcie to powiedział

Źródło: Polsat News

(Visited 3 227 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. To ten sam Sośnierz, który niedawno pisał (wbrew swojemu rządowi), że obostrzenia nie są potrzebne i w ogóle to mądrzy Polacy sami wiedzą ci i jak???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj